Ko(L)ronavirus

30.3.20

 

Ahoj cyklisti i necyklisti,

 

vyhlášením stavu nouze se činnost cestovek dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy (Smlouvu o zájezdu, Všeobecné smluvní podmínky pro účast na zájezdech Extrem Touru) nelze nahlížet běžným způsobem.

Předpokládáme, že si chcete uchovat vidinu dovolené u moře, na lodi a ještě k tomu na kole a podle toho navrhujeme následující:

 

 1. Zájezdy s odjezdem do 8.6.
 • Nabízíme Vám bezplatně možnost přesunu zájezdu a převodu zaplacené zálohy na pozdější zájezd v sezóně 2020.
 • Rádi byste zůstali přihlášení, ale straší vás rostoucí stornopoplatky? Není potřeba se bát. Posunuli jsme lhůtu pro minimální stornopoplatek (tj. skutečně vzniklé náklady, minimálně však 5% ze základní ceny, resp. 500 Kč) z 80 dní před odjezdem na 41 dní před odjezdem zájezdu. Není tedy potřeba se ukvapovat s rozhodováním.

 

 1. Zájezdy po 8.6.20
 • Vyčkávejte s nadějí a optimismem spolu s námi. Letní zájezdy i nadále připravujeme a spolu se všemi, kteří se na tom podílejí (ubytování, dopravci, průvodci a celý Extrem Tour) jsme připraveni zájezdy realizovat, jakmile to bude možné.
 • Rádi byste zůstali přihlášení, ale straší vás rostoucí stornopoplatky? Není potřeba se bát. Posunuli jsme lhůtu pro minimální stornopoplatek (tj. skutečně vzniklé náklady, minimálně však 5% ze základní ceny, resp. 500 Kč) z 80 dní před odjezdem na 41 dní před odjezdem zájezdu. Není tedy potřeba se ukvapovat s rozhodováním.

 

 1. Poukazy

Pokud byste si z naší nabídky nevybrali jiný zájezd, pak pro tento případ Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo možnost zákazníkům místo peněžních prostředků vystavit poukaz (voucher) na odložené čerpání služeb v hodnotě uhrazené částky. Vy tím nepřijdete o zálohu, nestrhnou se vám stornopoplatky a v době, kdy to bude možné a kdy vy budete chtít si vyberete akci, na kterou vám plnou platbu převedeme. Výhodou poukazů tedy je, že budou vystaveny na 100% uhrazené částky (bez storna) a že poukazy budou pojištěním záruky chráněny pro případ úpadku.

 

 1. Storno

Pokud byste trvali na navrácení zaplacené zálohy, pak můžeme nabídnout v tuto chvíli pouze zaevidování tohoto požadavku. Jakmile bude jasná výše nákladů, vypočítali bychom vám stornopoplatek a vše vyúčtovali. Aktuálně vyjednáváme s jednotlivými poskytovateli služeb – ubytování, pronájem lodí, letenky... V tuto chvíli, pokud cokoliv – letenky, ubytování, pronájem lodi... natvrdo zrušíme, tak nám naúčtují plnou výši stornopoplatků a tím pádem i vám vzroste částka o kterou přijdete.

 • Ze stornopodmínek vyjímáme:

... Při odstoupení od účasti na akci je účastník povinen zaplatit ET veškeré náklady, které v důsledku toho ET vznikly, a to až do skutečné výše těchto nákladů, nejméně však ze stanovené ceny akce:

 • více než 80 dní před odjezdem: 5 % (min. 500 Kč)
 • ...

Stanovisko ministerstva pak najdete zde:

https://www.mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/mmr-oznamuje,-ze-zakaznici-cestovnich-kancelari-mo

 

 

Předem díky za vstřícnost a trpělivost :-)

Markéta

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

23.3.20

Ahoj cyklisti i necyklisti,

V dnešní zapeklité situaci se nevzdáváme optimismu a zdravíme vás s úsměvem, i když trošičku zamrzlým :-). Svět se nezboří, něco bude jinak, na něco si zvykneme, na cestování si možná chvilku počkáme, ale kolo nám ani koronavir nevezme!

Dál připravujeme trasy, mapy, průvodce a vylaďujeme naše zájezdy.

Jednotlivé akce budeme řešit postupně s blížícím se datem odjezdu a vyvíjející se situací. Aktuálně se nařízení vlády bezprostředně netýkají žádného ze zájezdů. V naprosté většině vyčkáváme na stanovisko hlavního organizátora zájezdu a na vývoj epidemie nejen u nás, ale hlavně v Evropě.

Pro zklidnění a možnost vyčkání posouváme hranici nejnižšího stornopoplatku (5% a min. 500,-Kč) z 80 dní až na 41. den před odjezdem.

Někteří jste se nám ozvali s tím, že byste rádi přesunuli účast na zájezdu na později – do doby kdy bude situace příznivější. Rádi vám nabídneme pozdější termíny, jinou lokalitu nebo i otevřenou možnost výběru. Každopádně díky všem za důvěru a vstřícný přístup a budeme vás postupně informovat o vývoji u jednotlivých zájezdů

Asi se holt budeme muset zamyslet nad naším heslem: „Všude dobře, tak co doma!“ :-)

Vždyť doma se dá dělat tolik krásných věcí – nacházet stále nové motivační či donucovací prostředky k domácímu učení dětí, obměňovat osvědčené recepty stokrát jinak, přerovnávat skříně a leštit zrcadla... :-)

Ale taky dobrých věcí – ušít pár roušek, vypomoct sousedům, zavolat tchýni... – díky všem, kteří si najdou chvilku i pro ostatní!   

Hezký a pokud možno pohodový den :-)

Markéta a Láďa - Extrem Tour

PS: I koronavirus je vlastně krásný :-)

 

zpět na seznam článků