Polsko na kole

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

POLSKO NA KOLE

... pohodová cykloturistika v krásné krajině

... z postelí s úžasnými snídaněmi

... domluvíte se, pochutnáte si a je to za rohem :-)

Dolní Slezsko patřilo pod Velkomoravskou říši, poté však připadlo na kratší dobu Polsku a Slezsku, kdy zde vládl slavný rod Piastovců pocházejících ze Slezska. Do Dolního Slezska přijíždělo mnoho osadníků z Německa. Poté se dostalo Dolní Slezsko až do bitvy na Bílé hoře do svazku zemí Koruny české. Přelomový okamžik pro Dolní Slezsko byly slezské války, v důsledku prohry ztratilo Rakousko většinu Slezska, včetně Dolního Slezska, ve prospěch Pruska. Dolní Slezsko patřilo Prusku až do roku 1945, kdy bylo podle Postupimské dohody přiděleno Polsku.

Teď tedy víte, co bylo a pojeďte se podívat, jak to tam vypadá dnes. Uvidíte, jak neuvěřitelně různorodé Dolní Slezko je. Málokdo z vás zná polskou stranu Krkonoš a Polské Sudety vůbec. K tomu přidejte ještě, že nás Poláci mají (kupodivu) rádi a že tam mají výborné jídlo. Prostě nic neřešte a pojeďte na těch pár dnů s námi. Stačí vám na to jen 4 dny dovolené a máte 6 krásných a zajímavých dnů

Cyklistické etapy měří od 40 do 80 km - podle terénu a chuti. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Polsko na kole - pohodová cykloturistika

Program zájezdu

trasy jsou vhodné pro treková a horská kola. S malými úpravami tras je možno zájezd absolvovat i na "silničce"

1.den:  Odjezd z Prahy v 8,00 přes Hradec Králové na česko-polské hranice u Malé Úpy.  KOLO - Odtud na kole (většinou z kopce ) do noclehu v městečku LUBAWKA.   33KM,  NASTOUPÁNO 290m    NAKLESÁNO 827m  (MAPKA - klikni)


2.den: KOLO - Okružní etapa – přes Kamiennou Goru, úžasnou basiliku v Krzeszově a moc pěkné Kowary.  65KM,  NASTOUPÁNO 800m    NAKLESÁNO 800m  (MAPKA - klikni)

varianta B   Okružní lehčí etapa 57KM,  NASTOUPÁNO 427m    NAKLESÁNO 427m (MAPKA - klikni)


3.den:  KOLO – Pohodovou etapou přes historické hornické město Walbrzych do noclehu v dalším historickém a krásném Džierzoniowa. 75KM,  NASTOUPÁNO 1050m    NAKLESÁNO 1275m  (MAPKA - klikni)


4.den:  KOLO - Okružní etapa mírně zvlněnou krajinou přes hezká městečka Swidnica, Jaworzyna Slaska a překrásný zámek KSIAŽ.   85KM,   NASTOUPÁNO 468m    NAKLESÁNO 468m  (MAPKA - klikni)


5.den:  KOLO –  Přes Zabkowice Slaskie nás etapa zavede do hotelu v nádherném Klodsku (patřilo slavníkovcům a je tam pohřben první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic).   59KM,  NASTOUPÁNO 413m    NAKLESÁNO 461m   (MAPKA - klikni)


6.den:  KOLO – poslední polská etapa. Přes lázeňské Polanica Zdroj, NP Stolové hory a Bledné skály k dalším lázním Kudowa Zdroj, kde naložíme kola a vyrazíme do Prahy. Tam příjezd v pozdních večerních hodinách.   49KM,  NASTOUPÁNO 764m    NAKLESÁNO 666m (MAPKA - klikni)


 

Náročnost

Pohodová aktivní dovolená vhodná i pro rodiny s dětmi od 10 let. Pokud ale můžeme doporučit ohledně dětí, je lepší, když mají s sebou kamarády, aby se nenudily po večerech, kdy na ně většinou nemáte čas. Etapy zvládnou bez problémů.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

5x v penzionech. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Strava

Všude máte v rámci ubytování skutečně bohaté snídaně. Večeře lze objednat v místě bydlení či zajít do blízkých hostinců. Samozřejmě vás zveme na tradiční Extremtourácké grilování. Jinak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Program - trasy jsou vhodné pro treková a horská kola. S malými úpravami tras je možno zájezd absolvovat i na "silničce"

1.den:  Odjezd z Prahy v 8,00 přes Hradec Králové na česko-polské hranice u Malé Úpy.  KOLO - Odtud na kole (většinou z kopce ) do noclehu v městečku LUBAWKA.   33KM,  NASTOUPÁNO 290m    NAKLESÁNO 827m  

2.den: KOLO - Okružní etapa – přes Kamiennou Goru, úžasnou basiliku v Krzeszově a moc pěkné Kowary.  73KM,  NASTOUPÁNO 800m    NAKLESÁNO 800m 

    varianta B   Okružní lehčí etapa 57KM,  NASTOUPÁNO 427m    NAKLESÁNO 427m 

3.den:  KOLO – Pohodovou etapou přes historické hornické město Walbrzych do noclehu v dalším historickém a krásném Džierzoniowa. 75KM,  NASTOUPÁNO 1050m    NAKLESÁNO 1275m  

4.den:  KOLO - Okružní etapa mírně zvlněnou krajinou přes hezká městečka Swidnica, Jaworzyna Slaska a překrásný zámek KSIAŽ.   85KM,   NASTOUPÁNO 468m    NAKLESÁNO 468m  

5.den:  KOLO –  Přes Zabkowice Slaskie nás etapa zavede do hotelu v nádherném Klodsku (patřilo slavníkovcům a je tam pohřben první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic).   59KM,  NASTOUPÁNO 413m    NAKLESÁNO 461m   

6.den:  KOLO – poslední polská etapa. Přes lázeňské Polanica Zdroj, NP Stolové hory a Bledné skály k dalším lázním Kudowa Zdroj, kde naložíme kola a vyrazíme do Prahy. Tam příjezd v pozdních večerních hodinách.   49KM,  NASTOUPÁNO 764m    NAKLESÁNO 666m 

NÁSTUPNÍ MÍSTA: 

Možnost nástupu po trase Praha – Hradec Králové – Malá Úpa dle dohody. Svoz z různých míst rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 5x nocleh v penzionech se snídaní, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, extremtourácké grilování a vedoucí zájezdu. 

Cena neobsahuje

Strava mimo snídaní a vstupy. Cestovní pojištění, které vám rádi zařídíme za 450,-Kč/os. (vč. poj. storna).

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)