Menorca na kole i pěšky - letecky do hotelu

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

15 990,-

MENORCA NA KOLE - 55+ minus

- cyklozájezd letecky do hotelu s polopenzí

- cykloturistika i pěší túry

- aktivní dovolená ve středu Středomoří

Kalendář na rok 2020 bude hotový do listopadu, kdy vypíšeme konkrétní termíny a ceny. Tuto akci většinou pořádáme na začátku června a pak v září. Záleží ovšem na charterových letech... Rádi si vás zapíšeme mezi zájemce a dáme vědět, jakmile bude jasno.

Že je Menorca prťavá? Vždyť podle toho dostala i své jméno a rozhodně je menší než sousední, cyklisticky vyhlášená Mallorca. O to je ale tahle UNESCem chráněná biosférická oblast kouzelnější! Pokldiný venkovský ráz ostrova neruší hotelové komplexy ani davy turistů. Objevíte skryté pláže mezi skalami, osamocené majáky na útesech i tajemné kamenné "stavby" zvané taluas. Ochutnáte místní dobroty v malebných přístavech a vesničkách...

Z východu na západ to máme 50km a z jihu na sever necelých 20km. Co do výšky se můžeme vyšplhat až do celých 362m/m na Monte Toro. Kol kolem to s kolem vypadá na pohodovku - vždyť nemusíme jen hltat kilometry! :-)

Díky ideálně položenému hotelu uprostřed severního pobřeží se dostaneme do všech koutů ostrova - po silničkách a šotolinách ve vnitrozemí nebo po Stezce koní podél celého pobřeží. Tato Camí de Cavalls je původní strážní stezkou, kterou zrekonstruovali pro turisty a zkušenější cyklisti si tu užijí parádní terén. Části jsou ale sjízdné i pro nováčky...

Naprosto ideální je pak Stezka koní pro pěší turisty k toulkám za opuštěnými plážemi a neopakovatelnými výhledy na skalnaté pobřeží.

Cena zájezdu je dotována a vztahuje se na seniory nad 55 let. Každý druhý ale může být mladší! Nemluvě o tom, že většinou máme ve skupině nadbytek starších, takže ZVÝHODNĚNOU CENU MŮŽEME NABÍDNOUT SKORO VŠEM!!!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Španělsko - Menorca na kole - letecky do hotelu

Program zájezdu

MOŽNÉ TRASY – kolo Pro pohodáře po silnici i terénem:

 1 – HORÁK / Maják Favaritx - terénem po koňské stezce náročnější, ale o to kouzelnější cesta - 40km -mapka 

 1 - SILNICE + HORÁK / Maják Favaritx - terénem po koňské stezce asi tlačit. Náročnější, ale o to kouzelnější cesta - 55km -mapka 

 2 - HORÁK / Gurmánská vesnička Fornells a maják Cavalleria s koupačkou na stejnojmenné pláži - 51km - mapka

 2 - SILNICE / Gurmánská vesnička Fornells a maják Cavalleria s koupačkou na stejnojmenné pláži - 59km - mapka

 3 - HORÁK / Cala Pregonda - jedna z nejhezčích pláží severního pobřeží. Na kole na sousední pláž Binime-la - 42km - mapka a pak kousek pěšky - 2-4km - mapka

 3 - SILNICE / Cala Pregonda - jedna z nejhezčích pláží severního pobřeží. Na kole na sousední pláž Binime-la - 49km - mapka a pak kousek pěšky

 4 - HORÁK / Monte El Toro 362m/m - nejvyšší bod ostrova s klášterem a nádherným výhledem až na Mallorcu - 39km - mapka

 4 - SILNICE / Monte El Toro 362m/m - nejvyšší bod ostrova s klášterem a nádherným výhledem až na Mallorcu - 41km - mapka

 5 - SILNICE + HORÁK / Maó - hlavní město ostrova, příjemný přístav, historické centrum a super rybí tržnice... - 50km -mapka

 6 - HORÁK / Jižní pobřeží a pláže a lá Karibik - nejdelší pláž ostrova Son Bou, romantická pláž v Cala en Porter a noční klub v jeskyni Xoroi - 60km - mapka

 7 - HORÁK / Přírodní rezervace Albufera - 50km - mapka

 

Pro náročnější silničáře: 

 8/ Jihovýchod - 66km - mapka

 9/ Středem ostrova na jižní pobřeží - 73km - mapka

 10/ Střed ostrova + koupačka na jihu - 63km - mapka

 11/ Jihozápad a pláž Cala Galdana - 69km - mapka

 12/ Západ a Ciutadella - 90km - mapka

 

Pro zkušené teréňáky:                                                                 

STEZKA KONÍ - Camí de Cavalls - terén pro zkušené - mapka

 … a mnohom dalších

 

MOŽNÉ TRASY - pěší

1/ Cala Morell – Punta Nati – Ciutadella = 19 km - orientační mapka (klikni)

2/ Son Xoriguer – Cala Galdana = 16 km - mapka

3/ Cala Galdana – Son Bou = 16 km - mapka

4/ Cala Pilar – Cala Algaiarens = 12 km - mapka

5/ Sa Mesquida – Favaritx = 16 km - mapka

6/ Cala Tirant – Binimel-la = 10 km - mapka

 

MOŽNÉ TRASY - auto

1/ Ciutadela - megalitická hrobka Tudons - koupačka - mapka

2-99/ variant by bylo nepřeberné množství :-)

 

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost Jak si kdo naloží, ale spíše lehčí. Nečekají vás tu rovinky, ale ani výraznější kopce, jen příjemně zvlněná krajina. Podél pobřeží pak vede Stezka koní - místy pro zkušené terénní jezdce.

Program Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-). Jednotlivé trasy najdete pod odkazem "Itinerář + mapka".

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky a šotolina ve vnitrozemí či náročnější stezka podél pobřeží. Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce a je na svého cyklo-miláčka zvyklý, doporučujeme přivézt kolo vlastní.

PŮJČOVNA KOL: S místní půjčovnou máme velmi dobré zkušenosti a jejich nabídku najdete zde: BikeMenorcaKola nám dopraví až do hotelu. Nabídka běžného horáka s 29" koly se pohybuje od 15,-€/den a při delší výpůjče se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, e-kola, silničky atd.

Přeprava kol Kola zabalit do krabic, pakliže nemáte speciální obaly. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. CELKOVÁ VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL VČETNĚ ONÉ KRABICE S KOLEM JE OMEZENA NA 30Kg/osNevztahuje se to ovšem na příruční zavazadlo. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava Letecky PRAHA - MAHÓN - PRAHA a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole či pěšky.

LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování 7x ve 3 hvězdičkovém Club Hotel Aguamarina na severu ostrova v jedinečném prostředí zátoky Arenal d’en Castell, je obklopen zelení a jen pár metrů od prostorné písečné pláže. Hotelový komplex je zasazen do udržované zahrady a skládá se ze dvou budov, několika bazénů a sportovišť. 

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s fénem a balkonem či terasou. Pokoje mají možnost až dvou přistýlek – patrová postel. Minilednička a trezor jsou za poplatek.

Jednolůžkový pokoj bohužel není k dispozici. Jste-li sám či sama, pokusíme se k vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Naopak přistýlka je možná se slevou 1.000,-Kč.

PLÁŽ - písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo pod hotelem. Slunečníky a lehátka jsou na pláži za poplatek.

Strava  Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů se sklenkou vína a vody. Obědy za své kdekoliv.

Odlet z Prahy z letiště Václava Havla. Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Přílet do Prahy tamtéž.

Cena zahrnuje Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), pobytovou taxu (2,20€/os./den), individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč za obě cesty).

15 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)