Dovolená Burgundsko


Burgundské hovězí, burgundské víno, burgundské sýry, lanýže nebo třeba pochoutka z říčních ryb zvaná pauchose – místní gastronomie patří ke špičce v celé Evropě a byla by chyba projet tímto krajem a nezastavit se na něco dobrého.

Samozřejmě se sem nejezdí jen za jídlem. Mají zde známá lázeňská střediska, středověké hrady, jezera a řeky v turisticky oblíbeném přírodním parku Morvan. A jsme ve Francii, takže vinice všude, kam až oko dohlédne. Zdejšímu vínu holdovali i Karel IV. nebo francouzský „král Slunce“ Ludvík XIV. Mimochodem, za červeným vínem musíte do Beaune a za bílým do Chablis.

Hlavní město regionu je Dijon – kdo by neznal tu hořčici, že? Z památek vynikají katedrála sv. Benigna, Vévodský palác nebo kostel sv. Michaela. Zhruba 150 km odsud najdeme další důležité město Auxerre. Dále na jih pak leží historické městečko Cluny se slavným cisterciáckým opatstvím. Nádherných míst, na něž se můžete vydat, je tu zkrátka spousta.

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Burgundsko na lodi a...
Typ zájezdu:

Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Nivernais

21.8 - 30.8.2020 +1 termínů
Typ zájezdu:
Francie - Burgundsko | FRANCIE NA LODI A NA KOLE - BURGUNDSKO - CANAL du NIVERNAIS ... cyklozájezd pro pohodáře za vínem i krásami Francie ... úžasná aktivní dovolená na kole ... cykloturistika podél nejhezčího kanálu Francie (podle nás) Bur
17 990,-