Španělsko na kole


Jižní Evropu máte možná probádanou z předchozích cest, ale opravdu jste nevynechali ta nejkrásnější místa ve Španělsku? Navštivte je s námi na kole!   Na kole po španělských silnicích   Španělsko disponuje poměrně dobrou cyklistickou infrastrukturou a nabízí spoustu cyklostezek... Zobrazit více

Jižní Evropu máte možná probádanou z předchozích cest, ale opravdu jste nevynechali ta nejkrásnější místa ve Španělsku? Navštivte je s námi na kole!

 

Na kole po španělských silnicích

 

Španělsko disponuje poměrně dobrou cyklistickou infrastrukturou a nabízí spoustu cyklostezek různých povrchů, vyhrazených pruhů a také speciálních parkovišť pro kola. To se ovšem týká hlavně měst, delší cyklostezky u regionálních a státních silnic tu až na světlé výjimky bohužel chybí.

 

Je jízda po silnici bezpečná?

 

Když cyklisté dodržují pravidla silničního provozu, která platí i u nás, nemusí se bát. Přesto je samozřejmě ideální vybírat si silnice s nepříliš hustým provozem, a to nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli celkovému dojmu z jízdy.

 

Jízda v tunelu, po setmění a další povinnosti

 

Pro jízdu v tunelu nebo za horší viditelnosti (po setmění nebo brzy ráno) musíte mít kolo vybavené předním a zadním světlem. Jízda tunelem bez vlastního osvětlení může hříšníka stát desítky eur.

Ve Španělsku musíte mít za jízdy na kole přilbu. Výjimkou jsou dny, kdy je velké horko, když jedete do kopce nebo když jste profesionální sportovci. Bez diskuze je to u dětí do 16 let, které přilbu musí mít, ať už jedou na kole samy, nebo je někdo veze.

Každý cyklista by u sebe měl vždy mít průkaz totožnosti.

 

Jízda 2 cyklistů vedle sebe

 

Někoho možná potěší, že tu mohou jezdit dva cyklisté vedle sebe – ovšem jen pod podmínkou, že jedou co nejvíc u pravého kraje silnice.

 

Tradice cyklistiky

 

Cyklistika ke Španělsku neodmyslitelně patří, celých 20 % obyvatel uvádí kolo jako hojně využívaný jízdní prostředek. V některých větších městech pak jezdí na kole i 45 % jejich obyvatel – přece jen je to rychlejší než chůze a mnohdy i doprava autem a také příjemnější než hustě využívaná hromadná doprava.

Zobrazit méně

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Zájezd
Termín
Cena
Andalusie na kole - Letecky vyprodáno 3.10. - 12.10.2024 15 350,-
 
 
Menorca na kole - letecky do hotelu 5.10. - 12.10.2024 19 880,-
 
 
Andalusie na kole - Letecky vyprodáno 24.10. - 31.10.2024 17 900,-
 
 

Zájezdy na klíč


Gran Canaria na kole - Španělsko

Zájezdy na klíč z dané oblasti

Gran Canaria na kole -...
Typ zájezdu:

Gran Canaria na kole - Španělsko

Španělsko | KANÁRSKÉ OSTROVY na kole   - GRAN CANARIA  Normálně  na Kanárských ostrovech býváme na konci dubna, ale  letos to fakt nestíháme. Rádi bychom tam zaletěli na jaře 2025. Předběžní zájemci (já vím, je to daleko) nás mohou kontaktovat na našich s
Na přání