Andalusie i na kole - Španělsko

  • letecky do apartmánů
  • historie i příroda
  • cyklistika v teple
  • pláže i kopečky
  • prodloužení léta
  • středomořská kuchyně
  • Málaga
  • jižní Španělsko

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE na kole

V historii EXTREM TOURu jsme okoukli oblast na západ od Malagy, kde je terén dost náročný. Přesunuli jsme se tedy na východ, kde si na své přijde každý. Příjemné letovisko Torre del Mar totiž leží v údolí, které zabíhá do vnitrozemí a nabízí tak nenáročné etapy. Po rovince si samozřejmě zajezdíte podél moře, ale nebojte - kopečků je tu taky dost :-)

V létě se tu na kole prakticky jezdit nedá a tak jsme pro vás připravili zájezd na podzim na poslední cyklistické prohřátí.

Zájezd je ale vhodný i pro necyklistické, eventuelně sportovně smíšené páry. Moře je tam krásné a teplé a památek kolem taky dost. Přímo to volá po zapůjčení auta. Jako obvykle vám tuhle akci nabízíme s celou parádou – to znamená letecky a do apartmánů. Bydlení na jihu Španělska vás určitě uspokojí :-).

V poslední době se nám velmi osvědčilo ubytování v apartmanech s kuchyňkou. Snídaně a svačinky na výlety si uděláte sami a na večeře chodíme do nepřeberného množství restaurací a taveren v nejbližším okolí. Prodejna potravin a pečiva je hned vedle našeho hotelu.

Mrkněte na naše gastro-tipy - pak polkněte, ať nepocintáte přihlášku :-)

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE na kole - letecky do hotelu s polopenzí

Program zájezdu

ANDALUSIE - trasy

Tras je v okolí Torre del Mar plno, zatím alespoň malá ochutnávka:

1/ silnice - SZ - ALMACHAR - 57km (mapka - klikni)

1/ horák - SZ - ALMACHAR - 48km (mapka)

2/ silnice - SV - SAYALONGA - 45km (mapka)

2/ horák - SV - SAYALONGA - 41km (mapka)

3/ silnice+horák - TORROX - 37km (mapka)

4/ horák - CANILLAS de ACEITUNO - 48km (mapka)

5/ silnice+horák - K JEZERU   55km (mapka)

6/ silnice+horák - KOLEM JEZERA - 68km (mapka)

7/ silnice - SZ - COMARES - 85km (mapka)

8/ silnice+horák - S - ARCHEZ - 62km (mapka)

9/ silnice - Z - IZNATE - 34km (mapka)

9/ horák - Z - IZNATE - 33km (mapka)

10/ silnice+horák - SV - DAIMALOS - 39km (mapka)

11/ silnice+horák - SV - CORUMBELA - 45km (mapka)

12/ silnice - V - NERJA - FRIGILIANA - 59km (mapka)

12/ horák - V - NERJA - FRIGILIANA - 72km (mapka)

13/ silnice - ALMACHAR - 52km (mapka)

13/ horák - ALMACHAR - 49km (mapka)

14/ silnice - za mostem - MALÝ OKRUH - 34km (mapka)

14/ horák - za mostem - MALÝ OKRUH - 31km (mapka)

15/ silnice - ALMACHAR k moři - 54km (mapka)

16/ silnice - COMPETA 41km (mapka)

 ...a mnoho dalších :-)

 

Náročnost

Lehká až velmi těžká. Záleží jak si naložíte. Vlastně ani nemusíte na kolo. Pro větší pohodu doporučujeme pro průměrné cykloturisty pronájem elektrokol, zatím jich je v půjčovně dost.

Kola

Kolo si můžete vypůjčit na místě. Terén se najde pro všechny druhy kol. Základní etapy jsou po silnicích, ale průzkumným výpravám do terénu se meze nekladou. Jen pozor na soukromé cesty a hlídací psy!

Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení ke kolu samořejmě dodá půjčovna. Všichni určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku).

Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

PŮJČENÍ KOL: V Andalusii není problém si půjčit kolo (trekové, horské, sliniční i e-kolo) různé úrovně. Ceny se pohybují od 15€ za den. Každopádně to vychází stejně či levněji než doprava vlastního... Dobré zkušenosti máme s Rent a Bike Malaga. Pošleme vám včas dotazník, abychom kola hromadně objednali.

Ubytování

Opět nás uvítají apartmány GUERRERO přímo v centru příjemného letoviska Torre del Mar na pobřeží Středozemního moře, jen 35km východně od Málagy. Na dlouhé písčité pláži jste cobydup - 200m.

Nedaleko se nachází obchody, bary či restaurace. Doba transferu z letiště do hotelu cca 40 minut. 

Apartmán pro 4 os. má dva 2-lůžkové pokoje, obývák, samozřejmě vlastní sociální zařízení, vybavenou kuchyňku, klimatizaci, trezor, wifi atd. V obýváku je ještě rozkládací pohovka.

Pokud máte radši více soukromí, můžeme vyžádat 1-ložnicový aparman pro 2 os. za příplatek 2.500kč/os. 

 Jednolůžkový pokoj na 2-ložnicovém apartmanu je pak za 3.500,-Kč/os. Jste-li sám či sama a na jednolůžáku netrváte, pokusíme se k vám najít spolunocležníka - pokud možno přiměřeného věku a pohlaví.

Změna hotelu vyhrazena.

Doprava

Letecky Vídeň – Malaga – Vídeň. Cestu z Prahy do Vídně a zpět naším minibusem. Zájezd je tedy vhodný i pro Moraváky a Slováky, které můžeme nabrat cestou nebo se mohou dopravit sami na letiště do Vídně. 

 

Odlet a přílet

20.10. Vídeň - Malaga 

Časy odletu a příletu a tím pádem i časy odjezdů z Prahy sdělíme po info od letecké společnosti. Momentálně to vypadá na odlet v 6,50 ráno, a tudíž odjezd z Prahy před půlnocí 19.10.23. Jedná se o charterové lety a tak není nic jistého :-)

27.10. Malaga – Vídeň

U charterových či nízko nákladových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné změny či čekání na letišti. Letové časy včas upřesníme dle aktuálních informací od letecké společnosti.

Cena obsahuje

Doprava busem Praha - Vídeň - Praha. Letenku Vídeň – MALAGA – Vídeň (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 7 nocí v apartmánu, mapové a informační materiály, vedoucí zájezdu. 

Cena neobsahuje

Stravu, cestovní pojištění rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os., individuální vstupy a vypůjčení kola. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Delfín travel.

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.