Itálie na kole


Jaká je cyklodovolená v Itálii? V Itálii najdeme cyklostezky hned trojího druhu. Prvním z nich jsou vyhrazené stezky mimo silnice . Ač jsou mimo silnice, je i tak třeba dbát zvýšené opatrnosti. Tyto stezky jsou totiž oprávněni využívat zemědělci, aby se dostali na svá pole. Dále se zde můžete... Zobrazit více

Jaká je cyklodovolená v Itálii? V Itálii najdeme cyklostezky hned trojího druhu. Prvním z nich jsou vyhrazené stezky mimo silnice. Ač jsou mimo silnice, je i tak třeba dbát zvýšené opatrnosti. Tyto stezky jsou totiž oprávněni využívat zemědělci, aby se dostali na svá pole. Dále se zde můžete setkat s cyklistickými pruhy, které tvoří samostatný pruh na silnici. Obvykle mívají určitou ochranu. Opomenout nesmíme ani cyklistický pruh na chodníku.


Alternativy cyklostezek


V některých oblastech se jako součást krajiny zachovaly nezpevněné cesty. Nejznámějším příkladem jsou tzv. "strade bianche" (bílé cesty) v Toskánsku. Vzhledem k tomu, že jsou tyto cesty často udržovány stejně dobře jako asfaltové silnice, představují skvělou alternativu cyklostezek. Další možnosti je cyklistika po venkovských silnicích. Zde je však třeba upozornit na to, že na jihu je více silnic ve špatném stavu.


Na kole po Italských silnicích 


Cykloturistika ne klidných venkovských silnicích je poměrně bezpečná. Co se jízdy po italských městech týče, ve většině z nich je mnoho obousměrných cyklistických pruhů fyzicky oddělených od silnice. Italští řidiči sice jezdí o něco rychleji, ale pokud na silnici zpozorují cyklistu, jsou velmi ohleduplní. I proto cyklisté obvykle jezdí asi metr od okraje silnice - řidiči je tak zaregistrují a ví, že musí udělat pořádný předjíždějící manévr. To platí nejen pro automobily, ale také pro motocykly.


Italové jsou vášniví motorkáři a často je přitahují stejné silnice jako cyklisty. Především o letních víkendech můžete v populárnějších oblastech narazit na spoustu motorek.


Míváte-li na silnici obavy, že vás někdo tzv. "vytroubí", v Itálii se vám trošku uleví. Klakson je zde využíván spíše pro výstrahu nežli ve smyslu "uhni mi z cesty". Především v horských oblastech používají někteří řidiči klakson k signalizaci nájezdu do zatáčky, do které nevidí.


Jízda na kole v tunelu, po setmění a další povinosti


Při jízdě v tunelu, za špatné viditelnosti či za tmy (přesněji řečeno půl hodiny po soumraku a půl hodiny před úsvitem), na sobě musíte mít reflexní oblečení. Povinnou výbavu cyklisty tvoří světla, odrazky a překvapivě i zvonek, helma je naopak nepovinná. Nicméně, vzhledem k toleranci alkoholu ve výši 0,5 promile, je lepší mít i tu.


Tradice cyklistiky


Cyklistika stále představuje naprosto běžný způsob dopravy pro lidi všech věkových kategorií, seniory nevyjímaje. Existují také města, kde je podíl obyvatel využívajících kolo pro každodenní přepravu jedním z nejvyšších v Evropě. Za zmínku stojí města Bolzano a Ferrara, kde až čtvrtina lidí využívá kolo každý den. Cyklistika je populární také z toho důvodu, že pro cestování po centrech mnoha italských měst jsou rozhodně tou nejpraktičtější alternativou dopravy.

Zobrazit méně

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Zájezd
Termín
Cena
Toskánsko na kole - agrofarma s polopenzí 27.9. - 6.10.2024 14 550,-
 
 

Zájezdy na klíč


Elba + Toskánsko na kole
Toskánsko a Umbrie na kole

Zájezdy na klíč z dané oblasti

Elba + Toskánsko na kole
Typ zájezdu:

Elba + Toskánsko na kole

Itálie - Elba | ITÁLIE NA KOLE - ELBA + TOSKÁNSKO Jestli vám ve vaší sbírce zajímavých navštívených lokalit chybí středomořský ostrov ELBA, máte letos možnost si tuto mezeru zaplnit. Elba je příjemně kopcovitý ostrůvek poblíž italské pevniny a územně patří k nádhernému kraj
Na přání
Toskánsko a Umbrie na...
Typ zájezdu:

Toskánsko a Umbrie na kole

Itálie | ITÁLIE NA KOLE - TOSKÁNSKO a UMBRIE Ať už jste si Toskánsko zamilovali na našem zájezdu nebo jakkoliv jinak, nedá vám to stejně jako nám a musíte se sem stále vracet. Máme pro vás další oblast střední Itálie, kde si turisté nešlapou po hlavách a přitom je tu tolik k
Na přání