Toskánsko na kole - agrofarma s polopenzí

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

12 390,-

ITÁLIE NA KOLE - TOSKÁNSKO

- aktivní dovolená v penzionu na bývalé farmě

- pohodová cykloturistika podél moře i do kopečků

- cyklozájezd pro jarní rozježdění i podzimní pohodu mezi vinicemi

Už několik let prozkoušenou akci a vyladěné etapy stále vylepšujeme. Hledáme vedlejší silničky i šotoliny mezi vinicemi, do Volterry vás vyvezeme autem, ale zpět už hezky vlastními silami :-).

Rekonstruovanou starobylou usedlost Il Bosco z roku 1860, kde jsme ubytováni, tvoří apartmány s kompletním vybavením (kuchyň atd.) a venkovním posezením. K dispozici je jídelna s možností večerního posezení u vínka. 

Tato agrofarma (nebojte - nebudete muset pracovat) s krásným bazénem v rozlehlé zahradě se nachází asi 3km od moře, které je i v květnu již trochu koupatelné. Máme to jen pár dalších km nejbližších vinařských center Bolgheri a Castagneto Carducci.

Na jaře i na podzim je zde cyklistický ráj a tak si budete moci před i po sezoně ještě pořádně zatrénovat nebo si jen užít příjemnějšího podnebí. Budeme sice jezdit v blízkosti nádherného moře s plážemi, kopečky (mírné) nás ale neminou - je jich tu dost.

Zájezd je koncipován pro malou skoro rodinnou skupinu 12-16 lidí, takže tento týden na jihu bude pro vás oázou klidu. Pracovní a rodinné problémy nechte doma a pojeďte si užívat absolutní pohody. Akce je dobrou kombinací intenzivní cykloturistiky s příjemným a romantickým bydlením a superpolopenzí. Ale i rekreační cyklisti, pohodáři a milovníci dobrého vína a kultury si přijdou na své!

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Flákání u moře nebo u bazénu není samozřejmě zakázáno. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Itálie - Toskánsko na kole - agrofarma s polopenzí - mapka

Program zájezdu

1. den: Ve 21,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.

2. den: Busem dojezd po poledni na agrofarmu u Castagneto Carducci. V případě zájmu je možno dojet poslední kilometry na kole.

3.-8. den: Etapy dle chuti, sil a počasí - individuálně či ve skupinkách dle vlastního výběru - na základě doporučení vedoucího zájezdu.

Etapy pro pohodáře a na rozježdění:

a/ Popojetí busem do nádherné a historické Volterry, prohlídka města. KOLO - z kopečka a po rovnice zpět na agrofarmu. Prodloužená varianta vede přes Montecatini Val di Cecina. 45-60km Mapka - zde klikni, mapka - prodloužená.

b/ KOLO - do vinařské vesničky Bolgheri, dále vnitrozemím přes Bibbonu do Ceciny. Odtud podél moře po cyklostezce vedoucí piniovou alejí do Marina di Bibbona a závěr po trochu rušnější silnici domů - dá se ale objet po vedlejších :-). 50-60km Mapka

c/ KOLO - do nádherného městečka Canneto se špalíčkem domů uprostřed náměstíčka. Možno stejnou cestou tam i zpět nebo lehkou oklikou přes Sassettu. 50-65km Mapka

d/ KOLO - trochu do kopečků přes Sassettu do Suvereta - dalších dvou krásných městeček, kde jinde než na kopci :-). 50km Mapka

e/ KOLO - rovinatější etapa na jih až na výběžek Punta delle Pianace. Cestou malá zajížďka do Campiglia Marritima. 60km Mapka

Etapy pro náročné:

aa/ KOLO - severní okružní etapa přes Bolgheri, Bibbona, La Gabella, Canneto a Monteverdi Marittimo. 75km Mapka

bb/ KOLO - přes Bocca di Valle a Suveretto až na pobřeží na výběžek Punta delle Pianace a podél moře zpět domů. 80km Mapka

cc/ KOLO - přes Cecinu do kopců kolem Castellina Marittima a Orciano Pisano k moři a podél pobřeží domů. 95km Mapka

dd/ KOLO - východní okružní etapa přes San Vincenzo, Massa Marittima, Terme di Bagnolo a Ponte d´Oro. 110km Mapka 

Etapy relaxační či při nepřízeni počasí:

aaa/ Zasloužené flákání u moře či bazénu.

bbb/ Fakultativně busem do Sieny - prohlídka nádherného města v kopcích s nezaměnitelným náměstí Il Patio, radnicí i katedrálou...

9. den: Libovolná pobřežní etapa, flákání u moře či kdekoliv jinde. Odjezd do Prahy. Cestou možná návštěva Pisy či jiné lokality.

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

 
 

Doprava

Pohodlným minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Letecky

Pro zájemce rádi zajistíme fakulativní letecké spojení přímo do Pisy a pak jen kousek vláčkem do Donoratica. Cena dle aktuální nabídky letecké společnosti - od 3.000,-Kč. Přímé lety Praha - Pisa jsou vždy v sobotu v 18,00-19,30 tam a 19,55-21,30 zpět.

Ubytování

Ve 2lůžkových pokojích v apartmánech pro 4 osoby se společnou koupelnou a WC. Přejete-li si tento dvoulůžkový pokoj jen pro jednu osobu, příplatek činí 3.300,-Kč. Jste-li sám či sama a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Ložní prádlo a ručníky jsou v ceně.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce Itálie. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Ve 21,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.

2. den: Busem dojezd po poledni na agrofarmu u Castagneto Carducci. V případě zájmu je možno dojet poslední kilometry na kole.

3.-8. den: Etapy dle chuti, sil a počasí - individuálně či ve skupinkách dle vlastního výběru - na základě doporučení vedoucího zájezdu. Máme pro vás připravené

- etapy pro pohodáře a na rozježdění

- etapy pro náročné

- etapy relaxační či při nepřízeni počasí

Popis některých z nich a mapky najdete pod odkazem "Itinerář + mapka"

9. den: Libovolná pobřežní etapa, flákání u moře či kdekoliv jinde. Odjezd do Prahy. Cestou možná návštěva Pisy či jiné lokality.

10. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Odjezdy  

Vždy v pátek ve 21,00 z Prahy od st. metra B–Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,00.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Příjezdy

Vždy v neděli v ranních až dopoledních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v apartmanu na farmě, 7x velmi vydatná večeře, 7x ještě vydatnější snídaně, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Vstupy, fakultativní akce, obědy a cestovní pojištění včetně storna zájezdu - rádi zajistíme za příplatek 630,-Kč/os..

12 390,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)