Elba + Toskánsko na kole

  • Historická města
  • Středomořské pláže
  • Siena, Massa Marit.
  • Etruské pobřeží
  • Villa Napoleone
  • kouzlo ostrova
  • vinařská oblast
  • rybí speciality

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

ITÁLIE NA KOLE - ELBA + TOSKÁNSKO

Jestli vám ve vaší sbírce zajímavých navštívených lokalit chybí středomořský ostrov ELBA, máte letos možnost si tuto mezeru zaplnit. Elba je příjemně kopcovitý ostrůvek poblíž italské pevniny a územně patří k nádhernému kraji Toskánsko.

V porovnání třeba s Korsikou je Elba celkem maličká a proto využijeme bydlení na jednom místě a hvězdicovitých výletů do okolí. Celý týden by ale byl příliš dlouhý a proto strávíme ještě před přeplutím na Elbu čtyři krásné dny v Toskánsku a to přes vinařský kraj Chianti, Sienu a krásná městečka v oblasti Etruského pobřeží až do Piombina, odkud se přeplavíme na Elbu.

Jižní pobřeží Elby je příhodné jak pro cyklisty, tak pro potápěče. Zájemci tak mohou skloubit oba sporty dohromady. Příjemným zpestřením může být i vyjížďka na motorce, které na Elbě půjčují za celkem přijatelných 20,-€/den.

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km (pro blbé a silné (promiň Tomáši) i více :-)) podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: V 17,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie.

2. den: Busem dojezd v ranních hodinách jižně pod Florencii, kde sedáme na KOLA a vinařskou oblastí CHIANTE dojedeme do nádherné a historické Sieny. Kemp je 2 km od úžasného centra. 80km (mapka - klikni)

3. den: KOLO – hezoučkou zvlněnou krajinou k historickému městečku MASSA MARITTIMA s nádhernou katedrálou a výbornou zmrzlinou. Výjimečně nás zde čekají 2 noclehy v postýlkách.  77km (mapka)

4. den: KOLO - okružní etapa přes MONTEROTONDO, CANNETO a MONTEVERDI zpět do kempu. 85km (mapka)

5. den: KOLO - další krásná etapa toskánskou krajinou přes malebná historická městečka MASSA MARITTIMA, SUVERETO, SASSAETTA, BIBBONA a CASALE MARITTIMO do kempu v blízkosti Thyrenského moře. 90km (mapka)

6. den: KOLO - poslední etapa po pevnině s trajektem na ELBU a nadále na kole do kempu na jihu ostrova. 77km (mapka)

7. den: KOLO - západní okruh po ostrově ELBA. Dle libosti potápění, koupání, pěší výlety… prostě pohoda. 85km (mapka)

8. den: KOLO - střední okruh po Elbě, potápění, koupání, pěší výlety - nadále pohoda... 76km (mapka)

9. den: Poslední koupání, na KOLE nablížení přes jihozápadní část ostrova k trajektu - 51km, naložení kol a trajekt na pevninu. Návštěva Pisy a přes noc přesun do Čech. (mapka)

10. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

 

Náročnost

Střední. Záleží na tom, jak si při hvězdicovitých výjezdech naložíte (co do kilometrů). Na Elbě at jedeš kam chceš, ač se to nezdá,tak je to vždy do kopce.

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy, pokud možno ne plastové kufry.

Ubytování

2x v postýlce v apartmanech a 5x v kempu ve spacáku ve vlastním stanu. 

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V apartmánech jsou vybavené kuchyňky. Do kempu vezeme erární vařiče, stolky a židličky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. Klasicky vás 1x zveme na extremtourácké grilování.

Program

1. den: V 19,00 odjezd z Prahy směr Rozvadov a přes Německo do Itálie. Nakládání v 18,15.

2. den: Busem dojezd v ranních hodinách jižně pod Florencii, kde sedáme na KOLA a vinařskou oblastí CHIANTE dojedeme do nádherné a historické Sieny. Kemp je 2 km od úžasného centra. 80km

3. den: KOLO – hezoučkou zvlněnou krajinou k historickému městečku MASSA MARITTIMA s nádhernou katedrálou a výbornou zmrzlinou. Výjimečně nás zde čekají 2 noclehy v postýlkách.  77km

4. den: KOLO - okružní etapa přes MONTEROTONDO, CANNETO a MONTEVERDI zpět do kempu. 85km

5. den: KOLO - další krásná etapa toskánskou krajinou přes malebná historická městečka MASSA MARITTIMA, SUVERETO, SASSAETTA, BIBBONA a CASALE MARITTIMO do kempu v blízkosti Thyrenského moře. 90km

6. den: KOLO - poslední etapa po pevnině s trajektem na ELBU a nadále na kole do kempu na jihu ostrova. 77km

7. den: KOLO - západní okruh po ostrově ELBA. Dle libosti potápění, koupání, pěší výlety… prostě pohoda. 85km

8. den: KOLO - střední okruh po Elbě, potápění, koupání, pěší výlety - nadále pohoda... 76km

9. den: Poslední koupání, na KOLE nablížení přes jihozápadní část ostrova k trajektu - 51km, naložení kol a trajekt na pevninu. Návštěva Pisy a přes noc přesun do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Odjezd

pátek v 19,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 18,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Možnost nástupu po trase - Praha – Plzeň - Rozvadov. 

Příjezd

neděle tamtéž v ranních až dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, trajekt, 2x nocleh v postýlce a 5x v kempu ve vlastním stanu, 1x extremtourácké grilování, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy, vinné sklípky a cestovní pojištění, které vám rádi zajistíme i se stornem zájezdu za 630,-Kč/os.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.