Rhodos na kole - letecky do hotelu

  • ostrov boha slunce
  • nádherné pláže
  • opuštěné vnitrozemí
  • Motýlí údolí
  • město Rhodos UNESCO
  • hotýlek s polopenzí
  • cyklo řeckým ostrvem
  • aktivní dovolená

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

18 890,-

RHODOS NA KOLE - 55+ minus

Ibiškový či sluneční ostrov jsou synonyma a druhá jména jednoho z nejnavštěvovanějších a nejslunečnějších ostrovů Řecka. Na dohled od turecké pevniny a s podnebím jaké známe i z Kréty je vlastně kupodivu, že jsme sem prvně vyrazili až v roce 2021. Možná nás trochu odrazovalo, že ostrov na délku měří necelých 80 km a na šířku sotva 40 km. Poté, co jsme se zamilovali do ještě menší Menorcy a parádně si tam zajezdili, se toho už vůbec nebojíme! :-)

   Letecky z Prahy do 3*** hotelu s polopenzí a ještě k tomu za slušné peníze! Možnost půjčení kola na místě, rovinatější etapy podél východního pobřeží, pěkné výjezdy do kopců a vychutnání si méně turisticky profláknutých zákoutí na divočejší západní straně ostrova... - to je už klasický model zájezdů 55plusmínus. Nejen pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmout auto či skútr k samostatným výletům.
   Podle řeckých bájí daroval ostrov Zeus svému synu Héliovi – bohu slunce. Pod jeho zářivým dohledem tu vznikaly nádherné památky antické a později i křesťanské, muslimské či židovské kultury, které tu po staletí dokázaly žít v symbióze. Při toulkách ostrovem – ať už na kole či autem určitě nevynecháme hlavní město Rhodos, které patří k nejlépe zachovaným středověkým městům v Evropě, a je proto zapsáno na seznam UNESCO. Údolí motýlů je úzké, asi 5 km dlouhé zelené údolí a bývá koncem jara domovem tisíců motýlů. Faliraki  je nekrásnější pláží široko daleko, bohužel ale také nejnavštěvovanější. Další z mnoha úžasných pláží najdeme pod johanitskou pevností Lindos a nad ní se ještě tyčí starověká akropole s chrámem Athény Lindské. A mnoho dalších...

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

RHODOS – CYKLOTRASY 
 
 

Trasa A - Západ - vnitrozemí   50km

Trasa B - Jih - pláže v okolí   28km

Trasa C - Sever - klášter Filerimos a lázně Kalithea  40km

Trasa D - Jih - do Archangela a přes Tsambiku   48km

Trasa E - Jih - 7 pramenů a vnitrozemím zpět   49km

Trasa F - JIH do Charaki, Masari a Malony   68km

Trasa G - SEVER - Rhodos + lázně Kalithea   40km

Trasa H - JZ - vnitrozemí do Apollony   75km

Trasa J - JZ - vnitrozemím do pomerančového údolí   78km

Trasa K - Západ - pobřeží do Fanes   72km

Trasa L - Západ - pobřeží do Kamiros   88km

 

AUTEM DOKOLA - přes Lindos na Prasonisi 196km

 

 BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost

Jak si kdo naloží, ale spíše lehčí. Podél pobřeží se najdou i rovinky a ve vnitrozemí žádné výraznější kopce, jen příjemně zvlněná krajina. I terénní jezdci se tu řádně vyřádí.

Program

Samostatné či skupinové ježdění po námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 99 kilometrů. "... a silní" můžou i víc. Ti "chytřejší" mohou trávit více času u hotelového bazenu, u moře, v baru či hospůdce :-). Jednotlivé trasy najdete pod odkazem "Itinerář + mapka".

Kolo

Terén se najde pro všechny druhy kol - silničky i šotolina... Doporučujeme tedy spíš trekové nebo horské kolo, ale i vyznavači silniční cyklistiky si tu přijdou na své. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Pro příležitostné cyklisty je vypůjčení kola ideální řešení, ale kdo si chce cyklistiky užít od začátku do konce a je na svého cyklo-miláčka zvyklý, doporučujeme přivézt kolo vlastní.

PŮJČOVNA KOL: Máme doporučenou velmi kvalitní půjčovnu kol RodosCyclingNabídka běžného horáka či treka se pohybuje od 12,-€/den a při delší výpůjčce se cena přiměřeně snižuje. Pro náročnější jsou k dispozici celopéra, treky, silničky atd. Nabídku horských e-kol najdete zde Rhodes eBike. Včas vám zašleme dotazník a kola pak objednáme hromadně.

Přeprava kol

Kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava

Letecky Praha - Rhodos a zpět a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

LETECKÁ DOPRAVA - u charterových letů bohužel často dochází k posunu odletů. Nijak to neovlivníme, ale je dobré se připravit na možné čekání na letišti. Také proto vám dobu odletu a příletu oznámíme až několik dní před odletem, abychom vás zbytečně nemátli a neustále vám neposílali nějaké změny...

Ubytování

7x v 3*** hotelu Grecian Fantasia. Hotel se nachází jen 350 metrů od pláže Faliraki a 12 km od města Rhodos. V nejbližším okolí najdete supermarket a autobusovou zastávku, která zpřístupňuje všechny části ostrova, včetně Lindosu. V hotelu je samozřejmě bazén, restaurace, bar, wifi...

Dvoulůžkové pokoje mají vlastní koupelnu s fénem, TV a ledničku. Přejete-li si tento dvoulůžkový pokoj pro jednu osobu, příplatek činí 5.700,-Kč. Jste-li sámi a nepožadujete samostatné ubytování, pokusíme se vám najít spolunocležníka, pokud možno přiměřeného věku a pohlaví. Změna hotelu vyhrazena.

Strava

Bohatá polopenze v ceně – 7x večeře a 7x snídaně - formou švédských stolů. Obědy za své kdekoliv.

Odlet a přílet

Přesný čas odletu a příletu vám sdělíme po oznámení od letecké společnosti

Cena zahrnuje

Letenka včetně všech tax a poplatků. Transfery do hotelu, 7 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, vedoucí zájezdu zaměřený hlavně na cykloturistický program, mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje

Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 550,-Kč/os.), pobytovou taxu, individuální vstupy, fakultativní akce a poplatek za dopravu kola (3.000,-Kč za obě cesty).

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Inex.

18 890,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.