Rujána na kole - Balt - Německo

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

NĚMECKO NA KOLE - BALT - RUJÁNA

... hodně pohodová cykloturistika

... z postele na kole

... úžasná a nenáročná aktivní dovolená

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...

Souostroví Rujána, skládající se asi z 30 poloostrovů a ostrůvků, leží v Baltském moři na severu Německa - kdysi NDR. Kde jsou ty časy, kdy se k Baltu, jedinému dostupnému moři, valily každé léto desetitisíce Čechů. Stan, basa piv, propanbutanový vařič a všichni známí z fabriky. Padnul režim, padla i tehdejší Rujána, aby se z ní stala ta nejlepší adresa pro parádní dovolenou u moře - ve spojení s cyklistikou jako dělaná!

Na Rujánu se dostaneme přes nový most dlouhý 4 100 metrů a na ostrově určitě stojí za vidění NP Jasmund s bělostnými útesy, pohádková promenáda v Sellinu, jižní cíp Monghut i ten nejsevernější - Cap Arkona... 

Ještě před tím si zajezdíme na poloostrově DARSS s písečným pobřežím a samozřejmě se zastavíme ve Stralsundu - starobylé městos mnoha krásnými památkami a příjemným přístavem. 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Rujána na kole - Pobaltí - Německo

Program zájezdu

Po otevření mapky klikněte vlevo nahoře na symbol cyklisty.

1.den: V 8,00 odjezd z Prahy přes Drážďany a kolem Berlína do hotelu v Lüdershagen. Dle času možnost první lehké vyjížďky.

2. den: Etapa na rozježdění na severní pobřeží poloostrova Darss a kolem jezera Barter Bodden. Vnitrozemím do přímořského městečka Zingst a pak libovolně podél moře třeba až do Pramont... 40-70km. MAPKA (zde klikni)

3. den: Pohodové poježdění po poloostrově Darss až na jeho SZ výběžek. Objedem tak jezero Seeler Bodden přes městečka Pruchten, Born, Ribnitz-Damgarten... 80-90km. Možno zkrátit jen do Ribnitz či ještě kousek dál k moři a zpět stejnou cestou. 30-60km. MAPKA (zde klikni)

4. den: Na kole či autem přesun na Rujánu. Cestou návštěva krásného města Stralsund. Cíl u moře v městečku Sellin. 85km. MAPKA (zde klikni)

5.den: Okružní etapa podél moře směrem na sever přes Binz do NP Jasmund až na obrátku k Lohme a zpátky přes Sagard do hotelu v Sellin. 70km - etapu lze kdekoliv a kdykoliv zkrátit. MAPKA (zde klikni)

6. den: Okružní etapa na jih přes Göhren a Lobbe na severozápad do Bergen auf Rügen a přes Zirkow zpět do Sellin. 65km - možno kdekoliv zkrátit. MAPKA (zde klikni)

7. den: BUSEM nablížení k městečku Altenkirchen a pak už na kole krásná etapa na nejsevernějším výběžkem Rujány -Arkona. Odtud busem zase zpět do hotelu v SELLIN. 40-60km.  MAPKA (zde klikni)

8. den: Případně poslední koupačka a dopoledne odjezd do Čech.

 

Náročnost

Velmi nízká. Sever Německa je dost placatý, tak se nebojte. Doprava v oblasti je převážně na kolech a pohyb automobilů je značně omezen. Cyklistické etapy měří od 40 do 65 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. 

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

Doprava

Pohodlným mikrobusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme velké tašky nebo výjimečně batohy.

Ubytování

3x v útulných chatkách pro 4 osoby a 4x v hotelových apartmánech se 2 pokoji celkem pro 4 osoby. Apartmány i chatky jsou samozřejmě plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Strava

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Apartmány jsou vybavené kuchyňkami i nádobím. Jedno grilování klasicky zajišťuje CK EXTREM TOUR a poté je vám gril k dispozici. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Snídaně možno přiobjednat za cca 3x8,-€ a 4x13,-€.

Program

1.den: V 8,00 odjezd z Prahy přes Drážďany a kolem Berlína do hotelu v Lüdershagen. Dle času možnost první lehké vyjížďky.

2. den: Etapa na rozježdění na severní pobřeží poloostrova Darss a kolem jezera Barter Bodden. Vnitrozemím do přímořského městečka Zingst a pak libovolně podél moře třeba až do Pramont... 40-70km.

3. den: Pohodové poježdění po poloostrově Darss až na jeho SZ výběžek. Objedem tak jezero Seeler Bodden přes městečka Pruchten, Born, Ribnitz-Damgarten... 80-90km. Možno zkrátit jen do Ribnitz či ještě kousek dál k moři a zpět stejnou cestou. 30-60km.

4. den: Na kole či autem přesun na Rujánu. Cestou návštěva krásného města Stralsund. Cíl u moře v městečku Sellin. 85km.

5.den: Okružní etapa podél moře směrem na sever přes Binz do NP Jasmund až na obrátku k Lohme a zpátky přes Sagard do hotelu v Sellin. 70km - etapu lze kdekoliv a kdykoliv zkrátit.

6. den: Okružní etapa na jih přes Göhren a Lobbe na severozápad do Bergen auf Rügen a přes Zirkow zpět do Sellin. 65km - možno kdekoliv zkrátit.

7. den: BUSEM nablížení k městečku Altenkirchen a pak už na kole krásná etapa na nejsevernějším výběžkem Rujány -Arkona. Odtud busem zase zpět do hotelu v SELLIN. 40-60km

8. den: Případně poslední koupačka a odjezd do Čech.

Odjezd

13.6. (sobota) v 8,00 z Prahy - od stanice metra B Radlická. Nakládání kol od 7,15.

Příjezd

20.6. (sobota) ve večerních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v hotelu, lázeňský poplatek, extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály.

Cena neobsahuje

Strava, vstupy a vinárny.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.