Dovolená Skotsko


Nádherné a divoké přírodní scenérie, které berou dech! Mlha vznášející se nad ruinami hradů a rašelinový charakter ve sklence whisky, tak to je pravé Skotsko! Zůstalo hrdé a sveřepě paličaté, ale přitom náramně pohostinné a přátelsky naladěné. Jen si musíte zvyknout, že muži občas nosí sukně a stáda ovcí se pasou na každém druhém kopci.

Hlavní město Skotska jsou „Atény severu“ neboli Edinburgh, centrum vzdělanosti a kultury s romantickým hradem, který je vidět odkudkoli z křivolakých uliček pod ním. Nedaleko města můžete navštívit i slavný železniční most Queensferry. Druhým největším městem je Glasgow, jenž leží směrem na západ od Edinburghu.

Skotská vysočina, to je panenský kus hor, lesů, jezer a mokřadů, který se s vámi rozhodně nebude nijak mazlit. Tento kraj (stejně jako Jižní vrchovina) je odedávna opěvován v dílech skotských básníků. Milovníci záhad zase rádi zajedou k jezeru Ness a třeba vyfotí bájnou lochnesku.

Po tomto cestovatelském namlsání je tu i zákusek v podobě největšího skotského ostrova Skye. Sem se jezdí za tuleni. Vydejte se za nimi také vy!

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky


Nebyly nalezeny žádné zajezdy