Dovolená Frísko - sever


Frísko se nachází na úplném severu Holandska. Pro místní kraj jsou typické malebné zelené rovinky s pasoucími se stády dobytka a podobnými rustikálně-romantickými výjevy. Sem tam krajinu zpestří tzv. terp, tedy výraznější terénní vlna. Právě odsud také pochází jedno z nejstarších plemen evropského koně – fríský kůň.

Tato oblast učaruje především těm, kdo nestojí o tradiční cestu holandskými městy a dávají přednost projížďkám či procházkám po přírodě plné farem, větrných mlýnů a plavebních kanálů pokrytých lekníny třpytícími se ve slunečním svitu.

Vyhlášená jsou také fríská jezera. Některá z nich patří k De Alde Feanen – národnímu parku, otevřenému ve 30. letech 20. století.

Severozápadně od Amsterdamu se nachází hlavní město Fríska, Leeuwarden. Proslavilo se ve středověku a později se tu narodila také slavná orientální tanečnice a špiónka Mata Hari. Kdo by sem zavítal v zimě, tak si může směle vyzkoušet tzv. zimní maratón na bruslích v délce 200 km.


Za návštěvu rozhodně stojí romantický Dokkum s radnicí ze 17. století, Sneek s dosti fotogenickou vodní bránou či Bolsward a jeho majestátní renesanční radnice. Zapomenout nesmíme ani na minimalistický Sloten, nejmenší ze všech fríských měst.

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

Zájezd Termín Cena
Holandsko na lodi a na kole - sever - FRÍSKO 7.8 - 16.8.2020 17 990,-
 
 
Holandsko na lodi a na kole - sever - FRÍSKO 14.8 - 23.8.2020 17 990,-