Dovolená Canal du Midi


Lahůdka pro milovníky vodní architektury – Canal du Midi – je monumentální 240 km dlouhé dílo. Od 17. století ho mají na jihozápadě Francie, kde spojuje Atlantský oceán se Středozemním mořem.

Jméno Canal du Midi se roku 1996 dostalo na seznam jedinečných míst světového dědictví UNESCO. Cykloturistická projížďka podél kanálu je tedy opravdu snová. Začátek původního kanálu najdeme v „Benátkách Languedocu“ ve městě Sete. Konec zase v Toulouse. Tam je mimo jiné pochován slavný filozof Tomáš Akvinský.

V půvabné krajině u kanálu směrem blíže ke Středozemnímu moři se nachází perfektně zachovalé středověké opevněné město Carcassonne, které založili Keltové. Jinak obecně vzato je jihozápad Francie krajem hrdých a statečných Gaskoňců. To víme už z Dumasova románu Tři mušketýři. Ověřte si to přímo na místě!

Zde změňte styl výpisu zájezdů

Tabulka Graficky

CANAL du MIDI na lodi...
Typ zájezdu:

CANAL du MIDI na lodi a na kole

20.9 - 29.9.2019
Francie - Canal du Midi | FRANCIE na lodi a na kole - CANAL du MIDI ... aktivní dovolená -  nenároročná cykloturistika pro náročné ... cyklo zájezd pro pohodáře za krásami jižní Francie ... na lodi a na kole u Středozemního moře Tuto parádní akci v roce 2019 pořádáme
19 700,-