USA - národní parky JIHOZÁPADU

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

62 900,-

Vydejte se s námi poznat nejkrásnější národní parky jihozápadu USA. K přepravě nám budou sloužit pohodlná obytná auta pro šest osob, ve kterých si užijeme takových vymožeností, jako jsou postele, koupelna, WC a vybavená kuchyňka...

   Náš výlet začíná v nejbláznivějším městě Spojených států – Las Vegas, odkud vyrazíme na východ za krásami americké přírody. První perlou na cestě bude světový přírodní zázrak č. 1 – Grand Canyon, kde bude dostatek času na tůru třeba až na dno kaňonu. Krátce na to navštívíme skutečně monumentální Monument Valley. Poté nemůžeme minout úžasně fotogenické NP Arches s velkolepými skalními oblouky. Následující Bryce Canyon s růžovými pískovcovými věžičkami určitě uspokojí všechny fotografy. Odtud se přemístíme kousek do slavného lezeckého Zionu. Ještě jednou projedeme Las Vegas a už na nás bude čekat slavné Údolí Smrti. Od romantického Mono Lake přes Tiogu Pass vjedeme do nevěřitelných a úžasně rozmanitých Yosemit. Dva dny budete obdivovat tento NP s největší monolitní stěnou světa El Capitan a gigantickými sequoiemi. O slavných vodopádech ani nemluvě. Pak už na nás čekají 2 celé dny v nejkrásnějším americkém městě – San Francisco. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

 

1. den: PRAHA – LAS VEGAS – Pronájem obytného auta a noční prohlídka „centra neřesti“.  Kasina a herny dle chuti celou noc (nocujeme prakticky v centru).

2. den: LAS VEGAS – prohlídka města a blízká přehrada  HOOWER DAM na řece Colorado a nablížení ke slavné silnici „66road“.

3. den: GRAND CANYON  - Vyhlídkové popojíždění a chození po hraně kaňonu.

4. den: GRAND CANYON – možný sestup na dno (i výstup) – 1600m výškový rozdíl. Ti normální se věnují prohlídce z hrany kaňonu.  Večer návštěva kina IMEX v blízkosti kaňonu.

5. den: Dopolední prohlídka po hraně kaňonu. V poledne odjezd od Gand Canyonu a večerní příjezd poblíž slavného MONUMENT VALLEY. 

6. den: Dopolední prohlídka a projížďka ve slavných  MONUMENT VALLEY.  Odpoledne  nablížení k dalšímu úchvatnému Národnímu parku ARCHES.

7. den: Celodenní pěšší prohlídka NP ARCHES.  Večer přejezd k nádhernému Národnímu parku BRYCE CANYON.

8. den: Dojetí k  BRYCE CANYONu a následná  celodenní pěší prohlídka po hraně s neuvěřitelnými výhledy a také sestup do kaňonu. Večer přejezd směr do Národního parku ZION.

9. den: ZION – celodenní pěší tůra. Večer přejezd do LAS VEGAS. Nocleh prakticky v centru.

10. den: Přejezd k Údolí Smrti (DEATH VALLEY) a odpolední jeho prohlídka ( Zabriski Point, Bad Water...).  

11. den: Dlouhý přejezd přes MONO LAKE a romantický Tioga Pass do NP YOSEMITY. Nocleh v blízkosti  Sequoje v  Mariposa Grove za hranicí parku. 

12. den: Celodenní prohlídka a pěšší výlety v NP Yosemite ( Glacier Point, El Capitan atd).

13. den: Celodenní nenáročný výlet k Nevadskému vodopádu. K večeru přejezd směrem k SAN FRANCISCO.

14. den: Příjezd do San Francisca a vrácení obytných aut. Pronájem osobního mikrobusu a ubytování v hotelu v SF.

15. den: Celodenní prohlídka krásného města  SAN FRANCISCA s pomocí mikrobusu. Ubytování v hotelu  v SF.

16. den: Druhý den v SAN FRANCISCU a eventuelně návštěva vinařské oblasti NAPA VALLEY.  Ubytování v  hotelu  v SF.

17. den: Odevzdání aut a odlet domů.          18. den: Přílet do Prahy.                   
              

    

 
praha - san francisco – ubytování v hotelu
 

Náročnost

Jedná se o pohodový poznávací zájezd. Občas se udělá středně těžký výlet, který je ovšem možno nahradit individuelním programem. Sestup na dno Grand Canyonu je samozřejmě nepovinný.

Víza Konečně se alespoň trochu zjednodušil a hlavně zlevnil způsob získání povolení vstupu do USA. Pokud máte platné vízum do USA (platí 10 let), pak se dál nemusíte starat. Ostatní se musí zaregistrovat na stránce: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html?_flowExecutionKey=_cD55581D5-14A0-C5C0-6181-A5786784E51F_k7D7F1CA9-693F-13BF-B5EB-C550F2728286

Doprava

Letecky Praha – San Francisco a Los Angeles - Praha. V USA skutečně komfortními obytnými auty, ve kterých je mimo jiné WC, sprcha, mrazák, lednice, sporák s troubou, kuchyňská linka, mikrovlnka, jídelní kout, veškeré nádobí, ložní prádlo i ručníky a pohodlné spaní pro 6 osob. Auta si budeme řídit sami a stačí k tomu  řidičák typu B.  Vozy budou navzájem spojeny vysílačkami.

Ubytování

3x v hotelu v San Franciscu (dvoulůžkové pokoje) a dále v obytných autech pro 6 os. – obsazení možno i v menším počtu oproti příplatku.

Strava

Individuální - za vlastní. Do USA je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny. Při nákupech jídla v marketech a přiměřeném obžerství postačí 15-20 USD denně. Osvědčilo se vždy společné vaření.

Program

1. den: PRAHA – LAS VEGAS – Pronájem obytného auta a noční prohlídka „centra neřesti“.  Kasina a herny dle chuti celou noc (nocujeme prakticky v centru).

2. den: LAS VEGAS – prohlídka města a blízká přehrada  HOOWER DAM na řece Colorado a nablížení ke slavné silnici „66road“.

3. den: GRAND CANYON  - Vyhlídkové popojíždění a chození po hraně kaňonu.

4. den: GRAND CANYON – možný sestup na dno (i výstup) – 1600m výškový rozdíl. Ti normální se věnují prohlídce z hrany kaňonu.  Večer návštěva kina IMEX v blízkosti kaňonu.

5. den: Dopolední prohlídka po hraně kaňonu. V poledne odjezd od Gand Canyonu a večerní příjezd poblíž slavného MONUMENT VALLEY. 

6. den: Dopolední prohlídka a projížďka ve slavných  MONUMENT VALLEY.  Odpoledne  nablížení k dalšímu úchvatnému Národnímu parku ARCHES.

7. den: Celodenní pěšší prohlídka NP ARCHES.  Večer přejezd k nádhernému Národnímu parku BRYCE CANYON.

8. den: Dojetí k  BRYCE CANYONu a následná  celodenní pěší prohlídka po hraně s neuvěřitelnými výhledy a také sestup do kaňonu. Večer přejezd směr do Národního parku ZION.

9. den: ZION – celodenní pěší tůra. Večer přejezd do LAS VEGAS. Nocleh prakticky v centru.

10. den: Přejezd k Údolí Smrti (DEATH VALLEY) a odpolední jeho prohlídka ( Zabriski Point, Bad Water...).  

11. den: Dlouhý přejezd přes MONO LAKE a romantický Tioga Pass do NP YOSEMITY. Nocleh v blízkosti  Sequoje v  Mariposa Grove za hranicí parku. 

12. den: Celodenní prohlídka a pěšší výlety v NP Yosemite ( Glacier Point, El Capitan atd).

13. den: Celodenní nenáročný výlet k Nevadskému vodopádu. K večeru přejezd směrem k SAN FRANCISCO.

14. den: Příjezd do San Francisca a vrácení obytných aut. Pronájem osobního mikrobusu a ubytování v hotelu v SF.

15. den: Celodenní prohlídka krásného města  SAN FRANCISCA s pomocí mikrobusu. Ubytování v hotelu  v SF.

16. den: Druhý den v SAN FRANCISCU a eventuelně návštěva vinařské oblasti NAPA VALLEY.  Ubytování v  hotelu  v SF.

17. den: Odevzdání aut a odlet domů.                    18. den: Přílet do Prahy.                      
      

              CESTOU UVIDÍTE :

SAN FRANCISCO Díky mírnému klimatu a nádhernému umístění patří San Francisco bez přehánění k nejkrásnějším městům Ameriky. Jeho dominantou je bezpochyby GOLDEN GATE BRIDGE - světoznámý ocelový visutý most, který od svého otevření v roce 1937 zkracuje automobilistům mnoho desítek kilometrů objíždění zálivu San Francisco Bay. Výška mostních pilotů je 227m, světově rekordní rozpětí 1280m bylo překonáno až newyorským Verrazano-Narrows Bridge.

YOSEMITE NP Yosemitský národní park leží na západním úbočí pohoří Sierra Nevada a proslavil se mohutnými žulovými masívy, vysokými vodopády a bohatou přírodou. EL CAPITAN (2307m) je nejvyšší odkrytý žulový monolit na světě. Kolmá, místy lehce převislá stěna vysoká 1100m je metou všech špičkových horolezců. HALF DOME (2695m) je nejvyšší hora v údolí. Polovinu (half) jejího oblého tvaru na straně do údolí obrousil mohutný ledovec do kolmé stěny.

ÚDOLÍ SMRTI Death Valley - se nachází na hranicích Kalifornie s Nevadou. Písečné duny, zasolená půda, boraxové formace, sezóna v zimě, v létě běžně přes 50°C (1958 rekordní teplota 88°C), roční srážky jen 5cm, přesto 900 druhů rostlin - to vše je stručnou charakteristikou této měsíční krajiny, kde najdeme i nejníže položené místo USA - BAD WATER - 86m pod hladinou moře a nad ním 1756m vysokou DANTE`S VIEW.

LAS VEGAS Vedle Monte Carla dnes nejslavnější hráčské město světa. Obrovské hotely, bazény, kasina, zábavní podniky, vystoupení známých hvězd show-byznysu. Haly plné hracích automatů. O půlnoci město žije, jak jinde v poledne. Nepředstavitelné množství neonů dělá z noci den a nemá ve světě konkurenci.

GRAND CANYON Jedná se o největší systém kaňonů na světě, který vyhloubila řeka COLORADO. Národní park zahrnuje 349km toku řeky. Šířka hlavního kaňonu se mění v rozmezí 6,5 až 22,5km a hloubka mezi 1375 - 1750m. Grand Canyon je zařazen do tzv. světového přírodního dědictví. Roční návštěvnost je téměř 4 miliony turistů. Kaňon byl osídlen už před 3000 lety a indiáni kmene Havasupai dodnes obývají některé širší části dna kaňonu.

BRYCE CANYON Nejde o typický kaňon, nýbrž o amfiteátry a labyrinty věžovitých útvarů. Načechrané vápence nádherně erodované častým zamrzáváním a roztáváním vody ve spárách. Fantastické odstíny růžové a červené způsobeny příměsí železa. Odnesete si trvalý zážitek, možná i lepší než Grand Canyon.

ARCHES NP Fantastické skalní brány, mosty a okna v erodovaném červeném pískovci, je jich 80 - 90. Nejzajímavějšími z nich jsou Dvojitá brána DOUBLE ARCH, brána LADSCAPE ARCH - největší přírodní oblouk na světě (rozpětí 89m). K fotogenické bráně DELICATE ARCH se dá dojít pouze pěšky.

MONUMENT VALLEY Úchvatná scenérie známá na celém světě z reklam na cigarety Marlboro. V autech se projedeme mezi monumentálními do červena zabarvenými pískovcovými útvary. Tato oblast je indiánskou rezervací, kterou obývají původní obyvatelé -Navajové.

 ZION NP - Zionský národní park patří mezi nejkrásnější místa ve státě Utah. Tvoří ho především masivní kaňony, skalní stěny a rozlehlá údolí. Jméno zion odkazuje na hebrejské slovo sion značící posvátné místo. Stačí pár hodin strávených v tomto národním parku a rázem budete toho dojmu, že na celém tomto místě je něco posvátného.

 

Odjezd a přílet

Dobu odletu a příletu upřesníme potvrzovacím dopisem po jejím stvrzení let. společností.

Cena obsahuje

Zpáteční letenka do USA a letištní taxy v hodnotě 18.000,-Kč, pronájem obytných aut, základní pojištění aut, prmanentka pro vstupy do NP, informační a mapové materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava (loni asi 80 USD/os), cestovní pojištění - rádi zajistíme i včetně pojištění storna zájezdu (1.800,-Kč/os.), pohonné hmoty (loni asi 250 USD/os), individuální vstupy (MONUMENT VALLEY a ANTELOPE CANYON, které patří indiánům a nespadají pod permanentku NP) a pokuty za eventuelní vaše dopr. přestupky :-).

praha - san francisco – ubytování v hotelu
62 900,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)