USA - národní parky JIHOZÁPADU

Zámořské výpravy - USA - Národní Parky jihozápadu

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

... obytným autem po zázracích přírody

... kdo to neviděl, neviděl nic

... aktivně pasivní dovolená pro všechny

Pro rok 2023 tuhle parádní akce bohužel nebudeme vypisovat. Ale rádi ji pro vás zorganizujeme na přání pro skupinu 10-16 osob...Vydejte se s námi poznat nejkrásnější národní parky jihozápadu USA. K přepravě nám budou sloužit pohodlná obytná auta pro šest osob, ve kterých si užijeme takových vymožeností, jako jsou postele, koupelna, WC a vybavená kuchyňka...

   Náš výlet začíná v nejbláznivějším městě Spojených států – Las Vegas, odkud vyrazíme na východ za krásami americké přírody. První perlou na cestě bude světový přírodní zázrak č. 1 – Grand Canyon, kde bude dostatek času na tůru třeba až na dno kaňonu. Krátce na to navštívíme skutečně monumentální Monument Valley. Poté nemůžeme minout úžasně fotogenické NP Arches s velkolepými skalními oblouky. Následující Bryce Canyon s růžovými pískovcovými věžičkami určitě uspokojí všechny fotografy. Odtud se přemístíme kousek do slavného lezeckého Zionu. Ještě jednou projedeme Las Vegas a už na nás bude čekat slavné Údolí Smrti. Od romantického Mono Lake přes Tiogu Pass vjedeme do nevěřitelných a úžasně rozmanitých Yosemit. Dva dny budete obdivovat tento NP s největší monolitní stěnou světa El Capitan a gigantickými sequoiemi. O slavných vodopádech ani nemluvě. Pak už na nás čekají 2 celé dny v nejkrásnějším americkém městě – San Francisco. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

 

1. den: PRAHA – LAS VEGAS – Pronájem obytného auta a noční prohlídka „centra neřesti“.  Kasina a herny dle chuti celou noc (nocujeme prakticky v centru).

2. den: LAS VEGAS – prohlídka města a blízká přehrada  HOOWER DAM na řece Colorado a nablížení ke slavné silnici „66road“.

3. den: GRAND CANYON  - Vyhlídkové popojíždění a chození po hraně kaňonu.

4. den: GRAND CANYON – možný sestup na dno (i výstup) – 1600m výškový rozdíl. Ti normální se věnují prohlídce z hrany kaňonu.  Večer návštěva kina IMEX v blízkosti kaňonu.

5. den: Dopolední prohlídka po hraně kaňonu. V poledne odjezd od Gand Canyonu a večerní příjezd poblíž slavného MONUMENT VALLEY. 

6. den: Dopolední prohlídka a projížďka ve slavných  MONUMENT VALLEY.  Odpoledne  nablížení k dalšímu úchvatnému Národnímu parku ARCHES.

7. den: Celodenní pěšší prohlídka NP ARCHES.  Večer přejezd k nádhernému Národnímu parku BRYCE CANYON.

8. den: Dojetí k  BRYCE CANYONu a následná  celodenní pěší prohlídka po hraně s neuvěřitelnými výhledy a také sestup do kaňonu. Večer přejezd směr do Národního parku ZION.

9. den: ZION – celodenní pěší tůra. Večer přejezd do LAS VEGAS. Nocleh prakticky v centru.

10. den: Přejezd k Údolí Smrti (DEATH VALLEY) a odpolední jeho prohlídka ( Zabriski Point, Bad Water...).  

11. den: Dlouhý přejezd přes MONO LAKE a romantický Tioga Pass do NP YOSEMITY. Nocleh v blízkosti  Sequoje v  Mariposa Grove za hranicí parku. 

12. den: Celodenní prohlídka a pěšší výlety v NP Yosemite ( Glacier Point, El Capitan atd).

13. den: Celodenní nenáročný výlet k Nevadskému vodopádu. K večeru přejezd směrem k SAN FRANCISCO.

14. den: Příjezd do San Francisca a vrácení obytných aut. Pronájem osobního mikrobusu a ubytování v hotelu v SF.

15. den: Celodenní prohlídka krásného města  SAN FRANCISCA s pomocí mikrobusu. Ubytování v hotelu  v SF.

16. den: Druhý den v SAN FRANCISCU a eventuelně návštěva vinařské oblasti NAPA VALLEY.  Ubytování v  hotelu  v SF.

17. den: Odevzdání aut a odlet domů.          18. den: Přílet do Prahy.                   

 

 

 

              

    

 

praha - san francisco – ubytování v hotelu
 

Náročnost

Jedná se o pohodový poznávací zájezd. Občas se udělá středně těžký výlet, který je ovšem možno nahradit individuelním programem. Sestup na dno Grand Canyonu je samozřejmě nepovinný.

Víza Konečně se alespoň trochu zjednodušil a hlavně zlevnil způsob získání povolení vstupu do USA. Pokud máte platné vízum do USA (platí 10 let), pak se dál nemusíte starat. Ostatní se musí zaregistrovat zde.

Doprava

Letecky Praha – San Francisco a Los Angeles - Praha. V USA skutečně komfortními obytnými auty, ve kterých je mimo jiné WC, sprcha, mrazák, lednice, sporák s troubou, kuchyňská linka, mikrovlnka, jídelní kout, veškeré nádobí, ložní prádlo i ručníky a pohodlné spaní pro 6 osob. Auta si budeme řídit sami a stačí k tomu  řidičák typu B.  Vozy budou navzájem spojeny vysílačkami.

Ubytování

3x v hotelu v San Franciscu (dvoulůžkové pokoje) a dále v obytných autech pro 6 os. – obsazení možno i v menším počtu oproti příplatku.

Strava

Individuální - za vlastní. Do USA je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny. Při nákupech jídla v marketech a přiměřeném obžerství postačí 15-20 USD denně. Osvědčilo se vždy společné vaření.

Program

1. den: PRAHA – LAS VEGAS – Pronájem obytného auta a noční prohlídka „centra neřesti“.  Kasina a herny dle chuti celou noc (nocujeme prakticky v centru).

2. den: LAS VEGAS – prohlídka města a blízká přehrada  HOOWER DAM na řece Colorado a nablížení ke slavné silnici „66road“.

3. den: GRAND CANYON  - Vyhlídkové popojíždění a chození po hraně kaňonu.

4. den: GRAND CANYON – možný sestup na dno (i výstup) – 1600m výškový rozdíl. Ti normální se věnují prohlídce z hrany kaňonu.  Večer návštěva kina IMEX v blízkosti kaňonu.

5. den: Dopolední prohlídka po hraně kaňonu. V poledne odjezd od Gand Canyonu a večerní příjezd poblíž slavného MONUMENT VALLEY. 

6. den: Dopolední prohlídka a projížďka ve slavných  MONUMENT VALLEY.  Odpoledne  nablížení k dalšímu úchvatnému Národnímu parku ARCHES.

7. den: Celodenní pěšší prohlídka NP ARCHES.  Večer přejezd k nádhernému Národnímu parku BRYCE CANYON.

8. den: Dojetí k  BRYCE CANYONu a následná  celodenní pěší prohlídka po hraně s neuvěřitelnými výhledy a také sestup do kaňonu. Večer přejezd směr do Národního parku ZION.

9. den: ZION – celodenní pěší tůra. Večer přejezd do LAS VEGAS. Nocleh prakticky v centru.

10. den: Přejezd k Údolí Smrti (DEATH VALLEY) a odpolední jeho prohlídka ( Zabriski Point, Bad Water...).  

11. den: Dlouhý přejezd přes MONO LAKE a romantický Tioga Pass do NP YOSEMITY. Nocleh v blízkosti  Sequoje v  Mariposa Grove za hranicí parku. 

12. den: Celodenní prohlídka a pěšší výlety v NP Yosemite ( Glacier Point, El Capitan atd).

13. den: Celodenní nenáročný výlet k Nevadskému vodopádu. K večeru přejezd směrem k SAN FRANCISCO.

14. den: Příjezd do San Francisca a vrácení obytných aut. Pronájem osobního mikrobusu a ubytování v hotelu v SF.

15. den: Celodenní prohlídka krásného města  SAN FRANCISCA s pomocí mikrobusu. Ubytování v hotelu  v SF.

16. den: Druhý den v SAN FRANCISCU a eventuelně návštěva vinařské oblasti NAPA VALLEY.  Ubytování v  hotelu  v SF.

17. den: Odevzdání aut a odlet domů.                    18. den: Přílet do Prahy.                      

 

 

 

      

              CESTOU UVIDÍTE :

SAN FRANCISCO Díky mírnému klimatu a nádhernému umístění patří San Francisco bez přehánění k nejkrásnějším městům Ameriky. Jeho dominantou je bezpochyby GOLDEN GATE BRIDGE - světoznámý ocelový visutý most, který od svého otevření v roce 1937 zkracuje automobilistům mnoho desítek kilometrů objíždění zálivu San Francisco Bay. Výška mostních pilotů je 227m, světově rekordní rozpětí 1280m bylo překonáno až newyorským Verrazano-Narrows Bridge.

YOSEMITE NP Yosemitský národní park leží na západním úbočí pohoří Sierra Nevada a proslavil se mohutnými žulovými masívy, vysokými vodopády a bohatou přírodou. EL CAPITAN (2307m) je nejvyšší odkrytý žulový monolit na světě. Kolmá, místy lehce převislá stěna vysoká 1100m je metou všech špičkových horolezců. HALF DOME (2695m) je nejvyšší hora v údolí. Polovinu (half) jejího oblého tvaru na straně do údolí obrousil mohutný ledovec do kolmé stěny.

ÚDOLÍ SMRTI Death Valley - se nachází na hranicích Kalifornie s Nevadou. Písečné duny, zasolená půda, boraxové formace, sezóna v zimě, v létě běžně přes 50°C (1958 rekordní teplota 88°C), roční srážky jen 5cm, přesto 900 druhů rostlin - to vše je stručnou charakteristikou této měsíční krajiny, kde najdeme i nejníže položené místo USA - BAD WATER - 86m pod hladinou moře a nad ním 1756m vysokou DANTE`S VIEW.

LAS VEGAS Vedle Monte Carla dnes nejslavnější hráčské město světa. Obrovské hotely, bazény, kasina, zábavní podniky, vystoupení známých hvězd show-byznysu. Haly plné hracích automatů. O půlnoci město žije, jak jinde v poledne. Nepředstavitelné množství neonů dělá z noci den a nemá ve světě konkurenci.

GRAND CANYON Jedná se o největší systém kaňonů na světě, který vyhloubila řeka COLORADO. Národní park zahrnuje 349km toku řeky. Šířka hlavního kaňonu se mění v rozmezí 6,5 až 22,5km a hloubka mezi 1375 - 1750m. Grand Canyon je zařazen do tzv. světového přírodního dědictví. Roční návštěvnost je téměř 4 miliony turistů. Kaňon byl osídlen už před 3000 lety a indiáni kmene Havasupai dodnes obývají některé širší části dna kaňonu.

BRYCE CANYON Nejde o typický kaňon, nýbrž o amfiteátry a labyrinty věžovitých útvarů. Načechrané vápence nádherně erodované častým zamrzáváním a roztáváním vody ve spárách. Fantastické odstíny růžové a červené způsobeny příměsí železa. Odnesete si trvalý zážitek, možná i lepší než Grand Canyon.

ARCHES NP Fantastické skalní brány, mosty a okna v erodovaném červeném pískovci, je jich 80 - 90. Nejzajímavějšími z nich jsou Dvojitá brána DOUBLE ARCH, brána LADSCAPE ARCH - největší přírodní oblouk na světě (rozpětí 89m). K fotogenické bráně DELICATE ARCH se dá dojít pouze pěšky.

MONUMENT VALLEY Úchvatná scenérie známá na celém světě z reklam na cigarety Marlboro. V autech se projedeme mezi monumentálními do červena zabarvenými pískovcovými útvary. Tato oblast je indiánskou rezervací, kterou obývají původní obyvatelé -Navajové.

 ZION NP - Zionský národní park patří mezi nejkrásnější místa ve státě Utah. Tvoří ho především masivní kaňony, skalní stěny a rozlehlá údolí. Jméno zion odkazuje na hebrejské slovo sion značící posvátné místo. Stačí pár hodin strávených v tomto národním parku a rázem budete toho dojmu, že na celém tomto místě je něco posvátného.

 

Odjezd a přílet

Dobu odletu a příletu upřesníme potvrzovacím dopisem po jejím stvrzení let. společností.

Cena obsahuje

Zpáteční letenka do USA a letištní taxy v hodnotě 18.000,-Kč, pronájem obytných aut, základní pojištění aut, prmanentka pro vstupy do NP, informační a mapové materiály, pojištění proti úpadku CK, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje

Strava (loni asi 80 USD/os), cestovní pojištění - rádi zajistíme i včetně pojištění storna zájezdu (1.800,-Kč/os.), pohonné hmoty (loni asi 250 USD/os), individuální vstupy (MONUMENT VALLEY a ANTELOPE CANYON, které patří indiánům a nespadají pod permanentku NP) a pokuty za eventuelní vaše dopr. přestupky :-).

praha - san francisco – ubytování v hotelu

Tento zájezd je na vyžádání.

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.