Sardinie na kole - letecky do hotelu

  • Smaragové pobřeží
  • Maddaleniny ostrovy
  • cyklo, pláže, relax
  • aktivní dovolená
  • bohatá polopenze
  • středomořská kuchyně
  • kamenná prehistorie
  • fakult. na Korsiku

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

ITÁLIE NA KOLE - SARDINIE - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ - 55+ minus

Každoročně se vracíme na snad nejkouzelnější pořeží a to na COSTA SMERALDA neboli SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ na SARDINII. Jak jinak než v extrémní kombinaci pohody a parádní cyklistiky - letecky, do hotelu s polopenzí a kvalitním kolem z půjčovny - odzkoušeno, prověřeno a mnohými schváleno :-).

Tentorkát díky prodlouženém pobytu na 10 dní stihnete jak parádní cyklistiku, tak poznávačku. O pohodě na pláži ani nemluvě!

Objevte bělostné pláže s křišťálově čistým azurovým mořem, které jen těžko hledá v Evropě konkurenci. Poznejte bohatou historii ostrova a navštivte místa, která vás ohromí svou neopakovatelnou atmosférou. My si k tomu ještě přidáme cyklistiku a trochu aktivního pohybu.

Čekají na vás krásné rozjezdové etapy podél SMARAGDOVÉHO pobřeží a na ostrovy MADDALENA nebo pěkné výjezdy do kopců ve vnitrozemí.

Komu by byla Sardinie malá, může hodinovým trajektem přeplout na KORSIKU a prohlídnout si neopakovatelný přístav BONIFACIO vystavěný na bělostných útesech. Taky se můžete flákat u hotelového bazénu nebo hrát třeba golf. Pro necyklistický doprovod se nabízí plno fakultativní výletů nebo je možno si najmou auto k samostatným výletům.

 

Mrkněte na "krátké video" a vyplňte přihlášku ;-)

Taky se můžete zasnít nad našimi tipy na "nej" pláže na Sardinii - pak už vás přihláška nemine :-).

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit
Sardinie na kole - letecky do hotelu - mapka

Program zájezdu

MOŽNÉ TRASY

1/     HORÁK + SILNICE  (MAPKA - klikni)     37 km

2/     HORÁK+ SILNICE (MAPKA - klikni)      64 km

3/     HORÁK   (MAPKA - klikni)       69 km

         SILNICE   (MAPKA - klikni)         58 km

4/     HORÁK  (MAPKA - klikni)        49 km

         SILNICE  (MAPKA - klikni)          45km

5/     HORÁK   (MAPKA - klikni)        77 km

         SILNICE   (MAPKA - klikni)          71 km

6/     SILNICE (MAPKA - klikni)            132km

7/     HORÁK  (MAPKA - klikni)          42 km

         SILNICE     (MAPKA - klikni)        39km

8/     HORÁK  (MAPKA - klikni)          55 km

         SILNICE    (MAPKA - klikni)         56 km

9/     HORÁK  (MAPKA - klikni)          61 km

10/  HORÁK+SILNICE   (MAPKA - klikni)     59km  NURAGI

11/     AUTEM  na Korsiku  (MAPKA - klikni)      87 km (z toho 35km lodí)

 

BALENÍ KOLA

Rada č.1 - Hlavně se toho nebojte.

Rada č.2 - Nejjednodušší to je zadat to chlapům v cykloservisu, stejně tam musíte pro krabici, kterou vám rádi vnutí. Chce to ale avizovat včas, aby zrovna nějakou měli. Myslím, že za flašku vám to udělaj.

Rada č.3 - nevyjde li bod č. 2, řiďte se bodem č.1 a vlítněte na to.

 a/ Vyžádejte si větší krabici, ať nemusíte sundávat zadní kolo

b/ Demontujte pedály a sedlo a vložte do igelitky.

c/ Demontujte přední kol, zatím ho nikam nevkládejte. Budete muset povolit brzdy.

d/ Povolte a vyndejte z rámu řídítka, žádná lanka neoddělujte.

e/ Přehazovačku před vložením kola přeřaďte na největší kolečko a vložte očesaný rám se zadním kolem do krabice a řidítka tam nějak srovnejte. Možná budete mít problém s nosičem, každý je ale jiný, třeba vám to vyjde.

f/ Vložte do krabice přední kole a to na stranu, kde nejsou převody.

g/ Vložte kus kartonu jako ochranu na stranu k přehazovačce.

h/  Nezapomeňte vložit do krabice demontované sedlo a pedály. Určitě se vám tam vejde cyklopřilba, cykloboty a nějaké nářadí.

ch/ Krabici zalepte pořádně nahoře i dole a označte si ji. Nezapomeňte si vzít s sebou lepicí pásku na zpáteční balení.

i/ Neberte s sebou velká balení mazání ve spreji, většinou na něj přijdou a musí to ven.

 

Náročnost Lehká až střední. Záleží jak si naložíte... Rovinky tu sice zrovna nepotkáte, ale za každým kopečkem objevíte nové a krásnější pláže - je pak jen na vás, jestli se necháte ohromit hned tou první nebo se vydáte na další a delší průzkumné výpravy...

Kolo Terén se najde pro všechny druhy kol. Pobřežní silnice jsou rušnější s dobrým povrchem. Cesty do vnitrozemí i odbočky k plážím jsou místy šotolinové. Kolo si můžete přivézt nebo vypůjčit na místě. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

PŮJČOVNA KOL: máme dobré zkušenosti s místní půjčovnou Bike4more. Půjčovné se pohybuje od 90,-€/6dní - včas vám zašleme dotazník a kola objednáme hromadně.

PŘEPRAVA KOL: kolo je třeba zabalit do krabice, pakliže nemáte speciální obal. Krabice vám rádi vnutí vaše cykloservisy či prodejna kol. Váhový limit je 15Kg. POPLATEK za dopravu kol (za nadměrnost zavazadla) obě cesty celkem je 3.000,-Kč (platba předem).

Doprava Letecky Praha - OLBIA - Praha a autobusové transfery do hotelu a zpět. A pak taky „trochu“ na kole.

Odlet a přílet 

Upřesníme dle informací od letecké společnosti.

Ubytování ve 4* hotelu Club Esse Posada, který se nachází na severu Sardinie v městečku Palau, na proslulém Smaragdovém pobřeží. Je postaven v tradičním sardinském stylu, nedaleko krásné písečné pláže. Odtud budete mít možnost obdivovat nezapomenutelné scenérie národního parku La Maddalena s jeho nedotčenou přírodou. 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (sleva 500,-Kč), 1-lůžkový pokoj je za příplatek 4.300,-Kč.

Centrum Palau je vzdálené pouhých 500 metrů a nabízí bezpočet možností k nákupům, nebo ochutnávání gastronomických lahůdek v restauracích, cukrárnách, kavárnách a barech. Z místního přístavu vyplouvají několikrát za den trajekty na souostroví La Maddalena.

VYBAVENÍ HOTELU: recepce, wifi ve spol. prostorách (zdarma), restaurace, bar, venkovní bazén, terasa s lehátky a slunečníky, tenisový kurt, multifunkční hřiště, hřiště na plážový volejbal...

VYBAVENÍ POKOJE: koupelna s wc, fén, televize, telefon, minilednička, trezor. Pokoje jsou menší, zařízené v typickém sardinském stylu a bez balkonu.

PLÁŽ: krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do Tyrhénského moře je vzdálená přibližně 300 metrů. Slunečník a 2 lehátka/křesílka na pokoj zdarma (až do vyčerpání).

Změna hotelu vyhrazena.

Strava  Bohatá hotelová polopenze v ceně - formou švédských stolů včetně vody a vína k večeři.

Program Samostatné či skupinové ježdění na námi vybraných a doporučených cyklotrasách. Trasy od 40 do 85 kilometrů. "Blbí a silní" můžou i víc :-). Ti "chytřejší a slabší" mohou trávit více času u moře či hotelového bazenu. Návrhy tras si můžete prohlídnout pod odkazem "Mapka + itinerář".

Cena obsahuje  Letenka Praha – Olbia – Praha (včetně všech tax a poplatků), transfery do hotelu, 9 nocí v hotelu s polopenzí, služby česky/slovensky hovořícího delegáta. Mapové a informační materiály. Zákonné pojištění CK pro případ úpadku a vedoucí zájezdu ze Extrem Tour.

Cena neobsahuje Obědy, cestovní pojištění (rádi zajistíme včetně pojištění storna = 630,-Kč/os.), individuální vstupy, fakultativní akce a případný poplatek za dopravu kola 3000,-Kč - platba předem s doplatkem. Případná pobytová taxa dle informací na místě.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Delfín Travel.

Tento zájezd je vyprodaný!

Kontaktujte nás!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.