Portugalsko na kole - letecky a do postýlky

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

23 990,-

PORTUGALSKO NA KOLE

- aktivní dovolená a ještě letecky

- velmi atraktivní cykloturistika

- cyklozájezd k oceánu i trochu do kopečků

Co takhle si prodloužit léto a vydat se za sluníčkem jak nejdál to na západ půjde? Portugalsko, to je to pravé pro letošní podzim! Sklenička portského, vinice na svazích říčních údolí, historická města, živoucí přístavy i zapomenuté horské vesničky, Atlantik a nekonečné liduprázdné pláže…

Ale ta dálka! Zničit vás několikadenním přejezdem Evropy nehodláme, takže hezky pohodlně poletíte a to do Porta a zpátky z Lisabonu. Kromě jižního pobřeží s množstvím flákacích letovisek tak uvidíme vše, co stojí za to.

Nepřijdete ani o výhodu doprovodného vozidla neb kola přiveze mikrobus s cyklovlekem, který nás bude provázet celý pobyt. Na vlastní oči se přesvědčíme, zda platí rčení o portugalských nejzajímavějších městech: „Coimbra studuje, Braga se modlí a Porto pracuje.“

Naše putování začneme v severní části Portugalska a postupně budeme na kolech pomalinku směřovat k jihu. Jistě vás zaujme první hlavní město Portugalského království – Guimares i město kostelů Braga. Etapy jsou tu trochu kopcovité, ale za tu romantiku to stojí. Všechny vás pak okouzlí údolí řeky Douro lemované vinicemi a sklípky portského vína. Samotné Porto je živoucí přístav a rušné místo odkud se vydáme za pohodou a klidem na pobřeží kolem Aveira.

Atlantik sice není z nejteplejších, ale to by bylo, abyste se nevykoupali! Jen kousek ve vnitrozemí nás uvítá univerzitní Coimbra, odkud se opět vrátíme k pobřeží Atlantiku. Zde na nás čeká nevýznačnější poutní místo – Fatima a další nádherné církevní stavby.

A na závěr si necháme individuelní prohlídku hlavního města Lisabonu.

Cyklistické etapy měří většinou od 40 do 90km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

1. den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do GUIMARAES. Ještě zbyde čas na prohlídku krásného historického centra města a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2. den: KOLO –  okružní etapa přes  církevní centrum Portugalska – BRAGA, keltskou osadu Citania de Briteiros, poutní místa Bom Jesus, Santuário de Sameiro, Tibaes. 40-70km, nastoupáno 860m (mapka – klikni)

3. den: KOLO – etapa k údolí řeky Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku63-90km, nastoupáno 860m (mapka)

4. den: KOLO (možno i pěšky) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km

5. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 80-90km, nastoupáno 140m (mapka)

6. den: Ráno busem do universitního, kdysi historického hlavního města COIMBRA.  KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné  antické památky CONÍMBRIGA. 52 km, nastoupáno 650m (mapka)

7. den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dnes i turistického městečka NAZARÉ. Na večeři vás odvezem k přímořským restauracím. 72km, nastoupáno 400m (mapka)

8. den: KOLOokružní etapa k nádherným církevním stavbám v městech BATALHA a ALCOBACA.   59km, nastoupáno 420m (mapka)  Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu poutnímu místu – FATIMA. 86km, nastoupáno 780m (mapka)

9. den: KOLO - poslední pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 61km, nastoupáno 480m (mapka). Večer nakládání kol.

10. den: Ranní odvoz do hotelu v centru LISABONU (cca 1,5 hodiny jízdy). Prohlídka hlavního města Portugalska - bez kol.

11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy. Letiště je od hotelu cca 6 km.

KOLO – etapa údolími řek Tamega a Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku – až do hotelu v centru PORTA.     63-90km   (mapka – klikni)

 

Náročnost Střední až lehká. Etapy jsou někdy delší, ale nejsou moc kopcovité.  A hlavně se neunavíte cestou do Portugalska, letecky to je fakt pohodlnější.

Doprava Letecky Praha – Porto a Lisabon – Praha. Kola po souši minibusem se speciálním cyklistickým vlekem, který nám bude k dispozici po celou dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo. 

Ubytování 7x v bungalovu, 2x v romantickém hostelu a 1x v hotelu.. Bungalovy jsou s 2-3 pokoji pro 4-6 osoby s vybavenou kuchyňkou. Sprcha a WC jsou samozřejmostí. V hostelu jsou dvoulůžkové pokoje.

Strava Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu jsou vybavené kuchyňky, v hostelu je společná kuchyň opět vybavená základním nádobím a vším potřebným. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč. 

Program

1. den: Odlet z PRAHY do PORTA a přesun busem do GUIMARAES. Ještě zbyde čas na prohlídku krásného historického centra města a samozřejmě na nezbytnou sklenku Vino Verde.

2. den: KOLO –  okružní etapa přes  církevní centrum Portugalska – BRAGA, keltskou osadu Citania de Briteiros, poutní místa Bom Jesus, Santuário de Sameiro, Tibaes. 40-70km, nastoupáno 860m 

3. den: KOLO – etapa k údolí řeky Douro kolem vinic a sklípků portského vína k Atlantiku63-90km, nastoupáno 860m 

4. den: KOLO (možno i pěšky) – okruh do PORTA – prohlídka historického města, živoucího přístavu a návštěva vinných sklípků. Koho města neberou, může si užít dne na pláži nebo se projet v okolí. 0-30-99km

5. den: KOLO – etapa podél pobřeží k příjemnému letovisku AVEIRO. Cestou nespočet možností koupání na liduprázdných plážích… 80-90km, nastoupáno 140m 

6. den: Ráno busem do universitního, kdysi historického hlavního města COIMBRA.  KOLO - k Atlantiku do přístavu Figueira da Foz. Cestou byste neměli minout krásné  antické památky CONÍMBRIGA. 52 km, nastoupáno 650m 

7. den: KOLO - zvlněná etapa podél pobřeží dále na jih do rybářského a dnes i turistického městečka NAZARÉNa večeři vás odvezem k přímořským restauracím. 72km, nastoupáno 400m 

8. den: KOLO - okružní etapa k nádherným církevním stavbám v městech BATALHA a ALCOBACA.   59km, nastoupáno 420m.  Možné prodloužení k nejvýznačnějšímu poutnímu místu – FATIMA. 86km, nastoupáno 780m

9. den: KOLO - poslední pobřežní etapa do kempu na poloostrově PENICHE. 61km, nastoupáno 480m. Večer nakládání kol.

10. den: Ranní odvoz do hotelu v centru LISABONU (cca 1,5 hodiny jízdy). Prohlídka hlavního města Portugalska - bez kol.

11. den: Ráno doprava na letiště a odlet do Prahy. Letiště je od hotelu cca 6 km.

V ceně je Letenka i s letištními taxami a palivovým příplatkem v hodnotě do 6.000,-Kč, doprava kol a doprovodné vozidlo na místě, 10x nocleh v posteli, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu.

V ceně není  Strava, vstupy, portské a úklid bungalovů. Cestovní pojištění, které vám ale rádi zařídíme vč. poj. storna za 670,-Kč/os.

23 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)