Křížem krážem Českem - Praha-Břeclav-(Wien)

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Pojďte s námi objevovat jednu z nejhezčích dálkových cyklotras v Evropě! Během osmi dní navštívíme perly Česka i Rakouska, 4 z nich jsou pro svou jedinečnost zapsány i na seznam UNESCO. Pokocháme se krásnou přírodou národního parku Podyjí, stejně jako kouzlem malebných měst a vesniček českého, moravského a rakouského venkova. Drtivá většina trasy vede po cyklotrasách či cyklostezkách.

Jak Praha, tak Vídeň se mohou pochlubit tím, že v během své dlouhé historie byly sídelními městy bohatých a mocných království a říší. Díky tomu nabízí nepřeberné množství architektonických a kulturních památek od nejlepších stavitelů a umělců prakticky všech období za posledních 1000 let.

Jezdíte nalehko neb máte zajištěný převoz bagáže! Můžete jet sami - dodáme vám mapy a veškeré informace. Nebo s vámi vypravíme doprovodné vozidlo...

Trasu lze  přizpůsobit vašim přáním - zkrátit, prodloužit o den i více, dá se jet i více či méně kilometrů denně... :-)

Termín je pak čistě na vás - vyberte si kterýkoliv den, kdy vyrazíte a my vám vše zajistíme!

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Den 0: Praha (není v ceně), volný den po hlavním městě, pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

Den 1: Praha - Benešov - Tábor, cca 65 km. První den je zároveň asi nejnáročnější, začne snadno podél Vltavy, pak přijdou kopečky Posázaví. Kombinace krásných výhledů, liduprázdných silniček a stezek, staré hrady a jejich ruiny. Z Benešova pak vlak či auto (dle typu túry) do pohádkového Tábora. Tip: pokud byste chtěli jet celou trasu bez vlakového přískoku, neváhejte se optat!

Den 2: Tábor - Jindřichův Hradec, cca 50 km. Opět rovinka podél Lužnice i lehce zvlněná krajina přes Červenou Lhotu do Jindřichova Hradce. Do toho obě města (Tábor i JH) stojí za čas navíc!

Den 3: Jindřichův Hradec – Telč. Cca 50 km. Opět trochu náročnější den, jedeme na Vysočinu. Po exkurzi krajem rybníků a borových lesů České Kanady nás čekají první kopce Vysočiny na závěr pak magická Telč zapsaná na seznam UNESCO.

Den 4: Telč – Vranov nad Dyjí (65 km). Delší den, nejdříve zvlněnou Vysočinou k rakouské hranici, pak podél bunkrů a Železné opony k Vranovské přehradě s majestátními hrady a finále v ospalém Vranově s opět parádním zámkem a možností zaplavat si v přehradě. Tip: kdo by si ti chtěl zkrátit, může ráno vláčkem do Slavonic a pak už jen podél rakouské hranice!

Den 5: Vranov nad Dyjí – Znojmo (30-50 km), Tento den si můžete udělat krátký a ušetřit čas na relax ve Znojmě, nebo pěkně projet NP Podyjí. Pokud zvolíte NP, čeká vás plno přírody, ochutnávka vína na vinici Šobes či poměrně citelné kopečky z hlubokého údolí řeky Dyje. Závěr pak pokaždé v poněkud zapomenutém Znojmě, kde můžete začít s degustací moravských vín!

Den 6: Znojmo - Mikulov, cca 65 km. Den, který nás povede podél rakouských hranic, pokud nám je otevřou tak i částečně Rakouskem (úpravy dle aktuální situace). I tady najdeme malebné vesničky, zapomenuté zámky a nakonec „cyklistickou dálnici“ po které dofrčíme do Mikulova. Večer opět možnost ochutnávat vína, židovskou kuchyni nebo jen nasávat atmosféru pulsujícího centra pohraničí.

Den 7: Mikulov – Vídeň. Pokud nás pustí, tak až do Vídně by to bylo cca 110 km. Obecně na kole malebným Lednicko-Valtickým areálem a potom rakouským pohraničím do městečka Mistelbach (celé cca 55 km) odkud nás odveze transfer do Vídně. Pokud naopak hranice zůstane nepropustná, čeká nás den plný objevování krás Lednicko-Valtického areálu, stezka Železné opony, pochopitelně plno možností ochutnat další skvělá vína! Konec pak v Břeclavi odkud jezdí přímý vlak do Prahy, nebo opět naším transferem.

Den 8: je plně na vás - pokud nás pustí do Vídně, máme pro vás plno variant ubytování, tak abyste mohli co nejlépe vychutnat krásy a atmosféru podunajské metropole.
 

Náročnost

Střední. Některé dny jsou jenom mírně zvlněné, někdy si ale trochu šlápnete, bez kopců to nejde.

Kolo

Možno jakékoli kolo, pokud byste chtěli silniční kolo se 100% asfaltu, není problém trasy drobně poupravit. Jinak cca 80% asfalt, zbytek hezká šotolina či krátké polní cesty s tvrdým povrchem.

Sami nebo s průvodcem

Rádi vám vše zařídíme a vy si trasu užijiete po svém s tím, že vám zajistíme převoz bagáže, takže každopádně jezdíte nalehko. Samozřejmě vám dodáme mapy a popis trasy.
Nebo vás doprovodí náš průvodce a vozidlo, které vám bude k dispozici jak pro převoz bagáže, tak i vás samotných při špatném počasí atd.

Termín

Výběr je jen na vás a vašem volném čase - trasu možno zkrátit i prodloužit...

Doprava

a) vlastní - na záčátek trasy a pak z cíle domů (rádi pomůžeme s vyhledáním ideálního spojení vlakem...)

b) naším mikro/minibusem z předem daných výchozích bodů ke startu trasy

Ubytování

a) ve dvojlůžkových pokojích malých hotýlků a pensionů. Vždy v centrech měst a městeček (ať máte všechno jak na dlani). Též vždy se snídaní. Kategorie cca 2-3 hvězdy.
b) jako nadstandard umíme stylové hotely, hrady a zámky kde je obtížné určit kategorii.
c) pro šetrné je tu varianta vícelůžkových pokojů a někde i sdílených sociálek.

Strava

Obecně je v ceně vždy snídaně. Na přání umíme doplnit i večeře. Ty zajišťujeme ve vybraných a vyzkoušených restauracích a hospůdkách nedaleko míst, kde budeme ubytovaní.
Pokud s námi vyrazíte na doprovázenou túru, průvodce v autě pro Vás má vždycky vodu a nějaké dobroty/ovoce cestou.

Program

Den 0: Praha (není v ceně), volný den po hlavním městě, pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

Den 1: Praha - Benešov - Tábor, cca 65 km. První den je zároveň asi nejnáročnější, začne snadno podél Vltavy, pak přijdou kopečky Posázaví. Kombinace krásných výhledů, liduprázdných silniček a stezek, staré hrady a jejich ruiny. Z Benešova pak vlak či auto (dle typu túry) do pohádkového Tábora. Tip: pokud byste chtěli jet celou trasu bez vlakového přískoku, neváhejte se optat!

Den 2: Tábor - Jindřichův Hradec, cca 50 km. Opět rovinka podél Lužnice i lehce zvlněná krajina přes Červenou Lhotu do Jindřichova Hradce. Do toho obě města (Tábor i JH) stojí za čas navíc!

Den 3: Jindřichův Hradec – Telč. Cca 50 km. Opět trochu náročnější den, jedeme na Vysočinu. Po exkurzi krajem rybníků a borových lesů České Kanady nás čekají první kopce Vysočiny na závěr pak magická Telč zapsaná na seznam UNESCO.

Den 4: Telč – Vranov nad Dyjí (65 km). Delší den, nejdříve zvlněnou Vysočinou k rakouské hranici, pak podél bunkrů a Železné opony k Vranovské přehradě s majestátními hrady a finále v ospalém Vranově s opět parádním zámkem a možností zaplavat si v přehradě. Tip: kdo by si ti chtěl zkrátit, může ráno vláčkem do Slavonic a pak už jen podél rakouské hranice!

Den 5: Vranov nad Dyjí – Znojmo (30-50 km), Tento den si můžete udělat krátký a ušetřit čas na relax ve Znojmě, nebo pěkně projet NP Podyjí. Pokud zvolíte NP, čeká vás plno přírody, ochutnávka vína na vinici Šobes či poměrně citelné kopečky z hlubokého údolí řeky Dyje. Závěr pak pokaždé v poněkud zapomenutém Znojmě, kde můžete začít s degustací moravských vín!

Den 6: Znojmo - Mikulov, cca 65 km. Den, který nás povede podél rakouských hranic, pokud nám je otevřou tak i částečně Rakouskem (úpravy dle aktuální situace). I tady najdeme malebné vesničky, zapomenuté zámky a nakonec „cyklistickou dálnici“ po které dofrčíme do Mikulova. Večer opět možnost ochutnávat vína, židovskou kuchyni nebo jen nasávat atmosféru pulsujícího centra pohraničí.

Den 7: Mikulov – Vídeň. Pokud nás pustí, tak až do Vídně by to bylo cca 110 km. Obecně na kole malebným Lednicko-Valtickým areálem a potom rakouským pohraničím do městečka Mistelbach (celé cca 55 km) odkud nás odveze transfer do Vídně. Pokud naopak hranice zůstane nepropustná, čeká nás den plný objevování krás Lednicko-Valtického areálu, stezka Železné opony, pochopitelně plno možností ochutnat další skvělá vína! Konec pak v Břeclavi odkud jezdí přímý vlak do Prahy, nebo opět naším transferem.

Den 8: je plně na vás - pokud nás pustí do Vídně, máme pro vás plno variant ubytování, tak abyste mohli co nejlépe vychutnat krásy a atmosféru podunajské metropole.

Kalkulace ceny

Uvedená cena je přibližná za celou trasu ve standardních 2-lůžkových pokojích. Minimální počet účastníků jsou 2. Dle přání, času a možností vám rádi vytvoříme nabídku kratší trasy, lepšího či jednoduššího ubytování...

Cena obsahuje

Při variantě bez doprovodu: 6x ubytování se snídaní krom noclehu ve Vídni - rádi zajistíme za příplatek, přeprava zavazadel mezi noclehy, podrobné mapy a popisy tras, GPX soubory pro váš mobil či navigaci. 24 hodin helpline.

S doprovodem: to co výše, plus doprovodný mikro/minibus s průvodcem, svačinky a nápoje během dne, případné převezení za špatného počasí či únavy, odborná pomoc se servisem kola během zájezdu.

Cena neobsahuje

Veškeré další stravování, vstupy do zámků, hradů apod., náročnější servisy vašich kol a náhradní díly.

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)