Křížem krážem Českem - od pramene Labe do Prahy

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

V celé délce skoro neobjevená stezka od pramene naší největší řeky. Aneb z vysokých hor do velkoměsta. Cestou je ukryto plno památek menších ale i těch prvního řádu. Celkově prostě parádní dovolená nebo výlet s kamarády či rodinou.

Jezdíte nalehko neb máte zajištěný převoz bagáže! Můžete jet sami - dodáme vám mapy a veškeré informace. Nebo s vámi vypravíme doprovodné vozidlo...

Trasu lze  přizpůsobit vašim přáním - zkrátit, prodloužit o den i více, dá se jet i více či méně kilometrů denně... :-)

Termín je pak čistě na vás - vyberte si kterýkoliv den, kdy vyrazíte a my vám vše zajistíme!

 

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

 

Den 1:  0-30 km, transfer z Prahy do Špindlerova Mlýna. Transfer dle Vás, doporučujeme ranní. Den na výpravu k prameni Labe, buď pěšky, nebo na kole, obojí stojí za to, vždy je možné použít dopomoc lanovky pro snížení kopce.

Den 2: Špindlerův mlýn – Dvůr Králové, 47 km. Na začátek si pomůžeme lanovkou abychom nemuseli stoupat ani po rušné silnici a pak pěkně dolů nebo spíš po rovině podél rostoucího Labe. Cestou tajemné Hostinné, nejkrásnější přehrada Les Království a nakonec město kde je safari! – možnost spát přímo v safari parku!

Den 3: Dvůr Králové – Hradec Králové, 43 km. Opět podél Labe, vlastně dosti po rovině, hodně po cyklostezce, přes barokní perlu Kuks a lehce přízračný Josefov do parádní kombinace historie a moderny v Hradci Králové.

Den 4: Hradec Králové – Pardubice, 35 km. Nejdřív podél Labe, pak do kopečků a za rozhlednami placatého kraje, mimo provoz. Před koncem pak určitě majestátní Kunětická hora, hrad v placce s dokonalým rozhledem a malebným vnitřkem. Na závěr pak historické Pardubice.

Den 5: Pardubice – Kutná Hora, 53 km. Nejdřív podél Labe, do nejnovějšího přírůstku UNESCO – prastarého hřebčína v Kladrubech s parádními šediváky. Potom zapomenutými kouty Labe a k empírové perle Kačiny. Nakonec lehce mrazivá kostnice v Sedlci a pak už uhrančivá Kutná Hora, spící gotické městečko, které bude večer jenom naše!

 Den 6: Kutná Hora – Nymburk, 42 km. Nejdřív lehce přes kopeček s vinicemi (jako fakt!) do Kolína. Odsud pak zase s Labem po proudu kolem soutoku s Cidlinou a kousky dávné české historie až do vodními příkopy obehnaného Nymburka.

 Den 7: Nymburk – Praha, 63 km. Dneska to může být po jednom nebo druhém břehu, jeden je stezka ale přírodní, druhý silničky ale klidné. Cestou dosti koupání, skanzen… Nakonec malebné lázně a luxusní stezka do Prahy. Finále dosti elegantně Prahou až k Vltavě, úplně bez provozu a celkem po rovině. Kdo by si to chtěl zkrátit, může cestou kdekoli naskočit na vlak, nebo pak na okraji Prahy na metro a dorazit do centra nezpocen.

 Den 8: Praha – Váš den na průzkum hlavního města - pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

 Tip: Trasa se dá spojit s pokračováním do Hřenska (Dresden), buď přes Prahu, nebo z Nymburka dojet rovnou podél Labe do Mělníka!

 

Náročnost

Lehká, obecně z kopce či po rovině, kopečků je vážně málo.
povrch -většinově asfalt, pár úseků dobrá šotolina, někde je volba.

Kolo

Možno jakékoli kolo, pokud byste chtěli silniční kolo se 100% asfaltu, není problém trasy drobně poupravit. Jinak cca 80% asfalt, zbytek hezká šotolina či krátké polní cesty s tvrdým povrchem.

Sami nebo s průvodcem

Rádi vám vše zařídíme a vy si trasu užijiete po svém s tím, že vám zajistíme převoz bagáže, takže každopádně jezdíte nalehko. Samozřejmě vám dodáme mapy a popis trasy.
Nebo vás doprovodí náš průvodce a vozidlo, které vám bude k dispozici jak pro převoz bagáže, tak i vás samotných při špatném počasí atd.

Termín

Výběr je jen na vás a vašem volném čase - trasu možno zkrátit i prodloužit...

Doprava

a) vlastní - na záčátek trasy a pak z cíle domů (rádi pomůžeme s vyhledáním ideálního spojení vlakem...)

b) naším mikro/minibusem z předem daných výchozích bodů ke startu trasy

Ubytování

a) ve dvojlůžkových pokojích malých hotýlků a pensionů. Vždy v centrech měst a městeček (ať máte všechno jak na dlani). Též vždy se snídaní. Kategorie cca 2-3 hvězdy.
b) jako nadstandard umíme stylové hotely, hrady a zámky kde je obtížné určit kategorii.
c) pro šetrné je tu varianta vícelůžkových pokojů a někde i sdílených sociálek.

Strava

Obecně je v ceně vždy snídaně. Na přání umíme doplnit i večeře. Ty zajišťujeme ve vybraných a vyzkoušených restauracích a hospůdkách nedaleko míst, kde budeme ubytovaní.
Pokud s námi vyrazíte na doprovázenou túru, průvodce v autě pro Vás má vždycky vodu a nějaké dobroty/ovoce cestou.

Program

Den 1:  0-30 km, transfer z Prahy do Špindlerova Mlýna. Transfer dle Vás, doporučujeme ranní. Den na výpravu k prameni Labe, buď pěšky, nebo na kole, obojí stojí za to, vždy je možné použít dopomoc lanovky pro snížení kopce.

Den 2: Špindlerův mlýn – Dvůr Králové, 47 km. Na začátek si pomůžeme lanovkou abychom nemuseli stoupat ani po rušné silnici a pak pěkně dolů nebo spíš po rovině podél rostoucího Labe. Cestou tajemné Hostinné, nejkrásnější přehrada Les Království a nakonec město kde je safari! – možnost spát přímo v safari parku!

Den 3: Dvůr Králové – Hradec Králové, 43 km. Opět podél Labe, vlastně dosti po rovině, hodně po cyklostezce, přes barokní perlu Kuks a lehce přízračný Josefov do parádní kombinace historie a moderny v Hradci Králové.

Den 4: Hradec Králové – Pardubice, 35 km. Nejdřív podél Labe, pak do kopečků a za rozhlednami placatého kraje, mimo provoz. Před koncem pak určitě majestátní Kunětická hora, hrad v placce s dokonalým rozhledem a malebným vnitřkem. Na závěr pak historické Pardubice.

Den 5: Pardubice – Kutná Hora, 53 km. Nejdřív podél Labe, do nejnovějšího přírůstku UNESCO – prastarého hřebčína v Kladrubech s parádními šediváky. Potom zapomenutými kouty Labe a k empírové perle Kačiny. Nakonec lehce mrazivá kostnice v Sedlci a pak už uhrančivá Kutná Hora, spící gotické městečko, které bude večer jenom naše!

Den 6: Kutná Hora – Nymburk, 42 km. Nejdřív lehce přes kopeček s vinicemi (jako fakt!) do Kolína. Odsud pak zase s Labem po proudu kolem soutoku s Cidlinou a kousky dávné české historie až do vodními příkopy obehnaného Nymburka.

Den 7: Nymburk – Praha, 63 km. Dneska to může být po jednom nebo druhém břehu, jeden je stezka ale přírodní, druhý silničky ale klidné. Cestou dosti koupání, skanzen… Nakonec malebné lázně a luxusní stezka do Prahy. Finále dosti elegantně Prahou až k Vltavě, úplně bez provozu a celkem po rovině. Kdo by si to chtěl zkrátit, může cestou kdekoli naskočit na vlak, nebo pak na okraji Prahy na metro a dorazit do centra nezpocen.

 Den 8: Praha – Váš den na průzkum hlavního města - pro zájemce umíme zajistit pěkné a rozumné ubytování jak v centru tak na jeho okraji, pro cyklonadšence pak průvodcovanou cykloprohlídku města – zjistíte, že i Praha je přátelská k cyklistům a to co byste chodili 3 dny hravě projezdíte za půlden!

 Tip: Trasa se dá spojit s pokračováním do Hřenska (Dresden), buď přes Prahu, nebo z Nymburka dojet rovnou podél Labe do Mělníka!

Kalkulace ceny

Uvedená cena je přibližná za celou trasu ve standardních 2-lůžkových pokojích. Minimální počet účastníků jsou 2. Dle přání, času a možností vám rádi vytvoříme nabídku kratší trasy, lepšího či jednoduššího ubytování...

Cena obsahuje

Při variantě bez doprovodu: 7x ubytování se snídaní včetně noclehu v Praze (možno odečíst), přeprava zavazadel mezi noclehy, podrobné mapy a popisy tras, GPX soubory pro váš mobil či navigaci. 24 hodin helpline.

S doprovodem: to co výše, plus doprovodný mikro/minibus s průvodcem, svačinky a nápoje během dne, případné převezení za špatného počasí či únavy, odborná pomoc se servisem kola během zájezdu.

Cena neobsahuje

Veškeré další stravování, vstupy do zámků, hradů apod., náročnější servisy vašich kol a náhradní díly. Transfer z Prahy do Špindlerova Mlýna včetně kol - rádi zajistíme za 2.800,-Kč (max 8 osob).

Poznámka

Garantem zájezdu je CK Europe Bike Tours

Tento zájezd nemá žádné aktuální termíny!

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)