Holandsko na lodi a na kole - sever - FRÍSKO

Vyberte si termín zájezdu a ubytování

17 990,-

HOLANDSKO NA LODI A NA KOLE - SEVER - FRÍSKO

... aktivní dovolená na holandském venkově

... cykloturistika po rovinkách a cyklostezkách

... cyklo zájezd pro pohodáře

Severní provincie Holandska neboli Frísko! Zní to trochu studeně a větrně, ale v létě, kdy se sem chystáme, bude azuro a povívat jen lehký vánek…
To samozřejmě my už víme, neb jsme tam již mockrát byli. Ač je sever historicky chudší oblastí než střed Holandska, má Frísko své kouzlo a to přímo pohádkové.
Poklidná krajina s lesíky a pastvinami černobílého skotu, protkaná množstvím plavebních kanálů a jezer, posetá farmami, větrnými mlýny a městečky je stranou hlavního turistického ruchu.
Vychutnáte si tu pravou venkovskou atmosféru a to nejlepším způsobem, jaký je v tomto kraji možný – spojením cykloturistiky a plavby na obytné lodi.
Pohodlná pohyblivá základna nám umožní navštívit všechny zajímavosti kraje, a kam nedopluje loď, tam si zajedete na kole. Navštívíme samozřejmě krásnou vodní bránu ve Sneeku, renesanční radnici v Bolswardu, Dokkum, kde umučili Sv. Bonifáce, bývalé universitní město Franeker, přístavy Harlingen, Makkum, Workum, Hindelooen, Stavoren a mnoho dalších míst. 
Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Prohlédněte si fotoknihu ze zájezdu.

Máme pro vás i pár tipů na typické suvenýry :-).

Itinerář + mapka

Prohlédněte si detailní program zájezdu

Zobrazit

Program zájezdu

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Ústí, Drážďany a  Essen do Holandska.

2. den: Po dojetí do loděnice a nalodění vás čeká okružní vyjížďka na kole do krásného městečka SLOTEN, přístavu STAVOREN a zpět moc hezkou krajinou.  55KM 

3. den: Loď popluje do BOLSWARTU. Cyklisti vyrazí tamtéž podél západního pobřeží přes HINDELOPEN, WORKS, FERWOUDE a MAKKUM. 60KM 

4. den: Loď pluje nejkratší cestou do kotviště v nejhezčím městě Fríska - SNEEKu a cyklisti to vezmou libovolnou oklikou. 35-55KM 

5. den: Pohodová etapa přes JOURE do jachtařského střediska GROU. 60KM 

6. den: Romantická snídaně na palubě při projíždění přírodní rezervace PRINCENHOF. Odtud na kolech k lodi do LEEUWARDEN, hlavního města Fríska. 30-40KM  Večerní prohlídka nádherného města.

7. den: Loď kotví celý den v Leeuwardenu a cyklisti vyrazí na západ přes FRANEKER do přístavu HARLINGEN a zpět. Taky se ale můžete flákat po Leeuwardenu, je tam co vidět. 54-75 KM 

8. den: Loď i cyklisti vyrazí na sever do moc hezkého městečka DOKKUM. Doporučená cesta je přes GYTSJERK, ale také můžete vyrazit za zajímavými písečnými dunami. 30-50KM

9. den: Ráno předání lodi a busem po 30kilometrové hrázi do AMSTERODAMu. Prohlídka pěšky překrásného centra a večer odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách. 

SUDÝ TÝDEN SE JEDE V OBRÁCENÉM SMĚRU (DOKUM- KOUDUM)


 

Náročnost

Téměř žádná! Základní etapy jsou krátké a terén placatý. Samozřejmě si můžete trasy dle libosti prodloužit – zajímavých míst je v Holandsku dost. Místo na kole se můžete povozit i celý den lodí, což je taky příjemný zážitek. Kapitán stejně občas potřebuje pomoct při uvazování lodi v propustích či před padacími mosty, další osoba na palubě se tak hodí…

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Ústí, Drážďany a  Essen do Holandska.

2. den: Po dojetí do loděnice a nalodění vás čeká okružní vyjížďka na kole do krásného městečka SLOTEN, přístavu STAVOREN a zpět moc hezkou krajinou.  55KM  

3. den: Loď popluje do BOLSWARTU. Cyklisti vyrazí tamtéž podél západního pobřeží přes HINDELOPEN, WORKS, FERWOUDE a MAKKUM. 60KM  

4. den: Loď pluje nejkratší cestou do kotviště v nejhezčím městě Fríska - SNEEKu a cyklisti to vezmou libovolnou oklikou. 35-55KM 

5. den: Pohodová etapa přes JOURE do jachtařského střediska GROU. 60KM 

6. den: Romantická snídaně na palubě při projíždění přírodní rezervace PRINCENHOF. Odtud na kolech k lodi do LEEUWARDEN, hlavního města Fríska. 30-40KM  Večerní prohlídka nádherného města.

7. den: Loď kotví celý den v Leeuwardenu a cyklisti vyrazí na západ přes FRANEKER do přístavu HARLINGEN a zpět. Taky se ale můžete flákat po Leeuwardenu, je tam co vidět. 54-75 KM  

8. den: Loď i cyklisti vyrazí na sever do moc hezkého městečka DOKKUM. Doporučená cesta je přes GYTSJERK, ale také můžete vyrazit za zajímavými písečnými dunami. 30-50KM

9. den: Ráno předání lodi a busem po 30kilometrové hrázi do AMSTERODAMu. Prohlídka pěšky překrásného centra a večer odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách. 

SUDÝ TÝDEN SE JEDE V OBRÁCENÉM SMĚRU (DOKUM- KOUDUM)

Kola

Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo:-). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

IN-LINE BRUSLE: Holandská města jsou kompletně vydlážděná, takže absolvovat celé etapy na bruslích moc nejde. Ale často se poblíž místa kotvení najde hned několik pěkných úseků a okruhů na brusle. Jde tedy spíš o projížďky po etapě, ale i tak to stojí za to a brusle, pokud je máte, si určitě vemte s sebou.

KOLOBĚŽKY: zájezd je vhodný i pro koloběžkaře.

Doprava

Minibusem se speciálním cyklistickým vlekem. Doporučujeme tašky nebo výjimečně batohy, ale v žádném případě krosny s kovovou konstrukcí a vhodné nejsou ani kufry - zejména vzhledem k omezeným úložním prostorám v kajutách. Vzhledem k návaznosti kyvadlové dopravy jednotlivých skupin na zájezd, nemůžeme poskytnout slevu v případě vlastní dopravy.

Ubytování

ve 2- a 3-lůžkových kajutách bez lůžkovin – spacák s sebou – v ceně je prostěradlo a povlečený polštář. Za příplatek 13,-€ je možno si objednat povlečenou přikrývku. Sleva 1.000,-Kč/os. za obsazení 3lůžkové kajuty 3 osobami. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu osob – sleva 300,-Kč/os.

VYBAVENÍ LODI: 3x dvoulůžková a 2x třílůžková kajuta, 2x koupelna s WC a sprchou, 5x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů – 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel – kajuty jsou celkem skromné a malé. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Strava

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo a víno až do vyčerpání zásob za Kč.

Odjezd

Vždy ve čtvrtek ve 21,00 z Prahy od stanice metra B – Radlická, ul. Kutvirtova. Nakládání kol od 20,15.

NÁSTUPNÍ MÍSTA: Dle dohody po trase Praha – Ústí -  Drážďany. V případě obsazení všech 10-12ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Příjezd

Vždy v sobotu v ranních hodinách tamtéž.

Cena obsahuje

Veškerá doprava osob a kol, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, polopenze, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Cena neobsahuje

Obědy, vstupy, vinárny a závěrečný úklid lodi. Cestovní pojištění včetně storna zájezdu vám rádi zajistíme (630,-Kč/os.)

17 990,-

Zeptejte se

Máte k tomuto zájezdu nějaký dotaz? Napište nám! (anebo nám zavolejte na 731 018 159)